• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Koronavirüs salgını sebebiyle sınırlar kapatılınca Irak’ta mahsur kalan Türkiyeli işçiler sosyal medyadan yardım istedi

Koronavirüs salgını sebebiyle sınırlar kapatılınca Irak’ta mahsur kalan Türkiyeli işçiler sosyal medyadan yardım istedi
0 0

Irak’ın Kerbela kentinde çalışan ancak koronavirüs salgını sebebiyle sınırlar kapatılınca Türkiye’ye geri dönemeyen ve şantiyede mahsur kalan Samsunlu 17 inşaat işçisi, sosyal medyada paylaştıkları videolarla yardım istedi.

3 Nisan 2020 Cuma 17:51

Demirören Haber Ajansı’nın haberine göre işçilerden Yılmaz Atmaca, yaptığı paylaşımda "Gün geçtikçe koşullar zorlaşıyor. Gıda sıkıntısı yaşamaya başladık. Türkiye'ye gelmek istiyoruz, uçuşlar ve karayolları, her taraf kapatılmış. Bir fırsat veya bir imkan varsa yetkililerden o imkanı değerlendirmelerini istiyoruz. Türkiye'ye geri dönmek istiyoruz" dedi.

 

18 Mart’ta Irak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilince gıda malzemesi bulmakta zorlanmaya başlayan işçiler, 10 günlük yiyeceklerinin kaldığını söyledi.

 

Yaşar Çevrim de paylaştığı videoda "Konsolosluğu aradığımızda Ankara'dan tahliye kararı verilmesi gerektiği söylendi. Biz de o konuda desteklerinizi bekliyoruz. Ankara'dan tahliye kararı vermesi gerekiyor, buradan çıkabilmemiz için. Tek isteğimiz Türkiye'ye dönebilmek, ailemiz kavuşmak. Bir an önce buradan çıkmak istiyoruz. Burada güvencemiz, sağlık tedbirimiz yok. Hastaneyle ilişkimiz yok" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha