• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Koronavirüs testi pozitif çıkan Serpil Can beyaz tulumla getirildiği mahkemede tutuklandı

Koronavirüs testi pozitif çıkan Serpil Can beyaz tulumla getirildiği mahkemede tutuklandı
0 0

Gözaltına alınan ve ev hanımı Serpil Can'a kontrol için götürüldüğü hastanede yeni tip koronavirüs testi yapıldı. Test sonucu pozitif çıkmasına rağmen mahkemeye beyaz tulum giydirilerek getirilen Can tutuklandı.

16 Ekim 2021 Cumartesi 15:08

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ev hanımı Serpil Can (33) 14 Ekim Perşembe günü Bursa’da tutuklandı. Mahkemeye hijyenik tulum giydirilerek getirilen Can, Yenişehir Devlet Hastanesi’nin mahkum koğuşunda tutuluyor.

 

Bursa’daki evinde 13 Ekim 2021’de gözaltına alınan Serpil Can’a kontrol için götürüldüğü hastanede Covid-19 testi yapıldı. Can test sonucu pozitif çıkmasına rağmen mahkemeye beyaz tulum giydirilerek getirildi ve tutuklandı.

 

Bold’un haberine göre Serpil Can, Bursa 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği’ne önünde ve arkasında tek sıra hâlinde iki görevli eşliğinde getiriliyor.

 

CEZAEVİ YÖNETİMİ HASTA OLDUĞU İÇİN KABUL ETMEDİ

 

Bursa Yenişehir Cezaevi’ne gönderilen Can’ı cezaevi yönetimi, hasta olduğu için kabul etmedi. Can şu anda Yenişehir Devlet Hastanesi’nin mahkûm koğuşunda kalıyor. Hastaneden ailesine verilen bilgiye göre sağlık durumu iyi.

 

Aynı zamanda şeker hastası olan Can’ın tutuklanmadan önce evinde grip şikâyetiyle yattığı belirtildi. Bir tanığın ifadesine dayanılarak 14 Ekim’de tutuklanan Serpil Can, Bank Asya hesabı, ByLock ve kapatılan eğitim kurumlarında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kaydı olduğu iddiasıyla yargılanıyor.

 

4 VE 7 YAŞLARINDA İKİ ÇOCUĞU VAR

 

4 ve 7 yaşında iki çocuğu bulunan Serpil Can’ın eşi Mehmet Can Kasım, 2016’da tutuklandı. O günlerde ikinci çocuğuna hamile olan Serpil Can doğum için gün sayıyordu, 45 günü kalmıştı.

 

18 ay hapis yattıktan sonra serbest bırakılan ve 8 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Mehmet Can da ev hapsinde bulunuyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha