• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Koronavisüre yakalanan 83 yaşındaki hasta mahpus Mehmet Emin Özkan yoğun bakıma kaldırıldı

Koronavisüre yakalanan 83 yaşındaki hasta mahpus Mehmet Emin Özkan yoğun bakıma kaldırıldı
0 0

Adli Tıp Kurumu’nun infaz erteleme talebini geri çevirdiği 83 yaşındaki ağır hasta tutuklu Mehmet Emin Özkan, yanında bulunan oğlu Ahmet Özkan’la birlikte koronavirüse yakalandı. Durumu ağırlaşan Mehmet Emin Özkan, dün gece yoğun bakıma kaldırıldı.

8 Aralık 2021 Çarşamba 13:05

Diyarbakır’ın Lice ilçesinin yakılması ve İl Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın suikastıyla suçlanarak müebbet hapis cezası verilen ve 26 yıldır hapiste tutulan 83 yaşındaki ağır hasta tutuklu Mehmet Emin Özkan, yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalandı.

 

Yeni Yaşam gazetesinden Gülcan Dereli’nin haberine göre; Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Özkan’ın, bugüne kadar guatr, bağırsak, kalp, yüksek tansiyon, kabızlık ve Alzheimer gibi rahatsızlıklarının yanı sıra beyninde baloncuk, gözlerinde katarakt ve kemik erimesi rahatsızlıkları da bulunurken, cezaevinde kaldığı süre zarfında ise 5 kez kalp krizi geçirdi, 4 kez anjiyo oldu.

 

BABASINA BAKAN OĞLU DA VİRÜSE YAKALANDI

 

Boğazında kötü huylu guatr bulunmasına rağmen ilerlemiş yaşı dolayısıyla risk bulunduğu için ameliyat olamayan Özkan’ın tahliyesine ilişkin yapılan tüm başvurular olumsuz sonuçlandı. İhtiyaçlarını dahi karşılayamayacak halde olan Özkan’a, cezaevinde aynı koğuşu paylaştığı çocuğu Ahmet Özkan bakıyor. Defalarca serbest bırakılması için başvuru yapılan Özkan dün koronavirüse yakalandı. Özkan ile aynı koğuşta bulunan oğlu Ahmet Özkan’ın da virüse yakalandığı öğrenildi. Yine aynı konuşta bulunan diğer siyasi tutukluya bugün test yapıldığı ancak henüz test sonucunun çıkmadığı öğrenildi.

 

ADLİ TIP KURUMUNA GÖTÜRÜLDÜ, VİRÜSÜ KAPTI 

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Nevzat Özkan, dün babası ve kardeşini görmek için cezaevine gittiğini ve her ikisinin de koronavirüse yakalandığı için karantina alındıkları öğrendiklerini söyledi. Babası Özkan’ın 3-4 gün önce İstanbul Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğünü söyleyen Özkan, “2 yıldır hastalıklarına rağmen korona olmamıştı. Biz İstanbul’a artık götürülmesini istemiyorduk. Zorla götürdüler. Adli Tıp ille getirin demiş. Zaten hasta o kadar yol götürüyorlar sonuç çıkmıyor. Artık eziyet etmesinler diye götürmesinler dedik ama bizi dinlemediler. Götürdüler, korona yapıp gönderdiler” diye konuştu.

 

DURUMU AĞIRLAŞINCA YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI

 

Babasının ve kardeşinin yaşamından endişe duyduklarını söyleyen Özkan, derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu. Uzun süredir babasının hafıza kaybı da yaşadığına dikkat çeken Özkan, zulmün son bulmasını istedi. Nevzat Özkan, dün gece babasının durumunun ağırlaştığını ve yoğun bakıma kaldırıldığını söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha