• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Maltepe belediyesinde çalışanlar ‘toplu sözleşme uygulanmadığı için’ iş bıraktı

Maltepe belediyesinde çalışanlar ‘toplu sözleşme uygulanmadığı için’ iş bıraktı
0 0

İstanbul’un Maltepe ilçe belediyesine bağlı MATAŞ ve MATEĞ A. Ş. şirketlerinde çalışan DİSK Genel- İş üyesi temizlik işçileri toplu iş sözleşmesinin uygulanmaması nedeniyle iş bıraktı.

19 Temmuz 2019 Cuma 17:39

Evrensel’in haberine göre DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube üyesi işçilerin imzasıyla Maltepe halkına dağıtılan bildiride işçilerin hukuki ve demokratik hak arayışında bulunduğu belirtildi.

 

Sekiz ay önce imzalanan toplu iş sözleşmesinin uygulanması çağrısında bulunan işçilerin dağıttığı bildiride şu ifadeler kullanıldı: “Bu süreçte çöplerinizin alınmadığında, sokağınızın süpürülmediğinde, parklarınız temizlenmediğinde, telefonlarınız açılmadığında bilmelisiniz ki bunun sorumlusu Maltepe belediyesi çalışanları değil ‘Hak, Hukuk, Adalet’ deyip emekçisinin hakkını vermeyenlerdir.”

 

‘Taleplerimiz yerine getirilene kadar devam edeceğiz’

 

DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Yenigül Özen Dolgun şçilerin yoksulluk sınırının biraz üstünde bir ücretle çalıştıklarını kaydetti.

 

Dolgun, ücretlerinin ödenmesi ve haftalık çalışma saatlerinin 40 saate düşürülmesi taleplerini de dile getirerek talepleri karşılanana kadar ‘mücadeleye devam edeceklerini’ söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha