• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Nisa bebeğin annesine tahliye kararı

Nisa bebeğin annesine tahliye kararı
0 0

Anadolu 42'inci Asliye Ceza Mahkemesi, kamuoyunda "Nisa bebek" ismiyle bilinen ve İstanbul'da boş bir arazide bulunan bebeğin annesinin tahliyesine karar verdi.

17 Mayıs 2022 Salı 16:14

Kimlikteki adı Ebrar Nil olan bebeğin 3 aylıkken boş bir araziye bıraktığı gerekçesiyle annesi Ebru S. hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

 

Bebek, 29 Mart tarihinde Pendik'in Güllübağlar Mahallesi'ndeki bir binanın yanındaki boş arsada bulunmuştu.

 

Demirören Haber Ajansı (DHA)'ya göre, Ebru S. 2019 yılında bir evlilik yaptı ve bu evlilikten bir çocuk sahibi oldu. Eşinden şiddet görmesinin ardından ailesinin evine dönen Ebru S., daha sonra da ailesi tarafından istemediği bir kişiyle evlendirilmek istendi.

 

Savunmasında sosyal medyada tanıştığı Murat Ç. ile görüştüğünü anlatan Ebru S., bu ilişkiden hamile kaldığını, karnının büyümeye başlamasının ardından da çaresiz kalarak bir süreliğine sığınma evine yerleştiğini söyledi.

 

Bebeğin varlığını ailesine haber vermesi durumunda kendisinin ya da bebeğin zarar görebileceğini belirten Ebru S., bebeğini araziye bıraktıktan sonra kolayca bulunabilmesi için en yakın apartmandaki daire zillerini çalarak olay yerinden uzaklaştığını dile getirdi.

 

İddianamede Ebru S.'nin "terk" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması istenmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha