• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

ODTÜ'de 'Bayrak Yürüyüşü' iptal, basın açıklamasına izin verilmeyecek

ODTÜ'de 'Bayrak Yürüyüşü' iptal, basın açıklamasına izin verilmeyecek
0 0

Kuzey Doğu Suriye’ye yönelik askeri operasyona destek vermek amacıyla Türk Eğitim Sen tarafından Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampüsünde 23 Ekim günü düzenleneceği ilan edilen “Bayrak Yürüyüşü” iptal edildi.

22 Ekim 2019 Salı 22:59

Barış yanlısı çeşitli ODTÜ’lü öğrenci grupları da yürüyüşe karşı çıkarak, aynı gün ODTÜ Rektörlüğü önünde toplanma çağrısı yapmıştı.

 

ODTÜ Rektörlüğü, yürüyüşün iptal edildiğine dair şu açıklamayı yaptı:

 

“Sevgili Öğrencilerimiz,

 

“Üniversitemiz yetkili sendikası Türk Eğitim Sen tarafından planlanarak 23 Ekim 2019 Çarşamba günü düzenleneceği ilan edilen ‘Cumhuriyet ve Barış Pınarı Harekâtına Destek’ yürüyüşü ile ilgili yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan haberler nedeniyle Rektörlük tarafından bir açıklama yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda yetkili sendika, emniyet birimleri, öğrenciler, Öğretim Elemanları Derneği (ÖED) temsilcileri ve mensuplarımızla çeşitli görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmeler sonucunda Üniversitemiz yetkili sendikası Türk Eğitim Sen’in gösterdiği hassasiyetler neticesinde, Üniversitemizde yapılması planlanan yürüyüşün yapılmayacağı anlaşılmıştır. Bu zeminde; yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan paylaşımlardan anlaşıldığı kadarıyla farklı grup, dernek ve sendikaların 23 Ekim 2019 tarihinde Rektörlük önünde yapacaklarını belirttikleri toplanma ve açıklamalara kesinlikle izin verilmeyecektir. Üniversite olarak önceliklerimizin eğitim, araştırma ve toplumsal hizmet alanlarında olduğunu bir kez daha hatırlatır; tüm mensuplarımız ve öğrencilerimiz ile üniversitemizin huzurunu koruyan ve üretkenliğini artıran çalışmaların önemini vurgulayarak bu hedefler doğrultusunda katkılar sunan herkese teşekkür ederiz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha