• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Öğretmen, hemşire, gelir uzmanı: 50 kişi daha gözaltına alındı

Öğretmen, hemşire, gelir uzmanı: 50 kişi daha gözaltına alındı
0 0

Balıkesir ve Ankara merkezli soruşturmalarda öğretmen, doktor, hemşire, astsubay, eski askeri öğrenci, gelir uzmanı, üniversite öğrencisi... 50 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi.

17 Mayıs 2022 Salı 15:49

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca Gülen cemaati ile irtibatlı oldukları suçlamasıyla aralarında 7 öğretmen, 2 doktor, 2 hemşire, bir astsubay ve bir mühendisin olduğu 31 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi.

 

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Balıkesir’in yanı sıra Adana, Adıyaman, Ankara, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Muğla, Muş, Sakarya, Samsun, Siirt ve Van’da şüphelilerin yakalanması amacıyla operasyon başlattı.  29 kişi gözaltına alındı.

 

Ankara’da da jandarma yapılanması iddiasıyla gözaltı kararı verilen 8 kişiden 6’sı yakalandı.

 

Emniyet yetkililerinin açıklamasına göre, haklarında ‘itirafçı’ beyan ve teşhisi bulunduğu iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltı kararı verilen ve 2 ihraç astsubay ile 6 eski askeri öğrencinin yakalanması için çalışma başlatıldı.  6 kişi gözaltına alındı.

 

Yine Ankara’da Ankara’da kurum sınavlarına birlikte hazırlanmakla suçlanan kişilere yönelik soruşturma başlatıldı.

 

Bu kapsamda, üniversite öğrenimleri sırasında birlikte öğrenci evlerinde kaldıkları, kurum sınavlarına hazırlık çalışma evlerinde hazırlandıkları, kendi GSM hatları yerine eve sabit kalmak üzere tahsis edilmiş GSM hatları üzerinden iletişim kurdukları da gerekçesiyle 11 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

 

Aralarında halen kamu görevlisi (gelir uzmanı, POMEM kursiyeri) olanların da bulunduğu 5 kişiden biri “bölge imamı”, biri de “bölge talebe mesulü” olarak görev üstlenmekle suçlandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha