• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Patates, soğan ve benzin derken şimdi de yağ kuyruğu

Patates, soğan ve benzin derken şimdi de yağ kuyruğu
0 0

Gıda ürünleri kuyruklarına her gün bir yenisi eklendi. Son örnek Sivas’tan. Ayçiçeği fiyatında indirime giden bir markette izdiham oluştu, yüzlerce insan saatlerce sırada bekledi.

22 Ekim 2021 Cuma 15:43

Hayat pahalılığı, her gün gelen zamlar ve Türk Lirası’nın dolar karşısında mum gibi erimesi sebebiyle Türkiye’de birçok alanda tarihe karışan “kuyruklar” geri döndü.

 

Patates ve soğan kuyruklarını benzin kuyrukları takip etmişti. Zammın pompa fiyatına yansımasına saatler kala benzinliklerde uzun kuyruklar oluşmuştu. Bir kuyruk haberi de Sivas’tan geldi. Ucuz yağa hücum eden vatandaşlar, yağ alabilmek için saatlerce sırada bekledi.

 

SAATLERCE KUYRUKTA BEKLEDİLER

 

Sivas’ta bir market 5 litrelik ayçiçeği yağını 59,90 TL’den satışa çıkardı. Yağın uygun fiyata satıldığını duyanlar markete akın etti. Yağdaki indirim, izdiham sebep oldu. Yüzlerce kişi birkaç lira daha ucuza yağ alabilmek için saatlerce kuyrukta bekledi. Marketin içinden çekilen yağ kuyruğu görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

 

“BU MİLLET SİZDEN ARTIK İLLALLAH ETTİ”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ‘yağ kuyruğu’ için, “Tanzim kuyruğuna ‘varlık kuyruğu’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas’taki yağ kuyruğuna ne diyecek merak ediyorum? Milleti bir litre yağa, bir kilo şekere, bir ekmeğe muhtaç ettiniz. Bu millet sizden artık İllallah etti.” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha