• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rutkay Aziz, Altın Koza Onur Ödülü’nü TTB’ye verdi

Rutkay Aziz, Altın Koza Onur Ödülü’nü TTB’ye verdi
0 0

27. Adana Altın Koza Film Festivali'nde aldığı Yaşam Boyu Onur Ödülü'nü Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) ve sağlık çalışanlarına adadığını açıklayan aktör Rutkay Aziz, düzenlenen bir törenle ödülünü TTB'ye verdi.

25 Eylül 2020 Cuma 17:16

Dün akşam İstanbul Tabip Odası’nda gerçekleştirilen tören, pandemi koşulları gözetilerek bina önündeki açık alanda ve temsili bir hekim heyetinin katılımıyla yapıldı.

 

Törende konuşan Aziz, "Onuru sizin hak ettiğinizi anlamayanlar var. Bırakın anlamasınlar. Onlar bir gün geldikleri gibi gidecekler. Ama bizler Türkiye’yi aydınlık günlere taşıyacağız, buna inanıyorum" diye konuştu.

 

Aziz, törenin sonunda ödülünü Dr. Sinan Adıyaman’a teslim etti.

 

"Bu bir araya geliş bana adeta bir ödül daha oldu, çok teşekkür ederim. Onuru sizin hak ettiğinizi anlamayanlar var. Bırakın anlamasınlar. Onlar bir gün geldikleri gibi gidecekler. Ama bizler Türkiye’yi aydınlık günlere taşıyacağız, buna inanıyorum. Bir şeye daha inanıyorum ki öncelikle tiyatro sanatçısı olarak toplumcu gerçekçi bir tiyatro yaparak insanın yaşama sanatına katkı sağlamak gibi soylu bir görevimiz oldu. Ben her zaman tiyatroyla tıpla uğraşan arkadaşlarımı birleştiririm. Siz sağlık emekçileri de insanın yaşama sanatı için emek veren kavga veren bu soylu sanatın soylu insanlarısınız. O yüzden biz olsak da olmasak da olur. Ama sağlık emekçileri olduğu sürece bu memleketin, bu geleceğin can güvenliğine eş değer olacaksınız. İyi ki varsınız."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha