• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

SADAT Başkanı: Kılıçdaroğlu ziyaretini keşke önden haber verseydi kendisini ağırlardık

SADAT Başkanı: Kılıçdaroğlu ziyaretini keşke önden haber verseydi kendisini ağırlardık
0 0

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendilerine yaptığı ziyaret için, “Ziyaretini keşke önden haber verseydi kendisini ağırlardık” dedi.

17 Mayıs 2022 Salı 23:55

Kılıçdaroğlu’nun ziyaretini “provakatif” olarak nitelendiren Tanrıverdi, “Provakatif bir şekilde gelmişler. Böyle olunca kabul etmeyi uygun görmedim. Amacı görüşmek olan böyle yapmaz. Bunu kabul etmemek daha uygundu. Burada nasıl bir provakasyona imza atmak istediklerini bilemem” diye konuştu.

 

Medyascope’tan Aytuğ Özçolak’ın sorularını yanıtlayan Tanrıverdi, Kılıçdaroğlu’nun SADAT için sarf ettiği “terörist yetiştiriyorlar” şeklindeki sözleri için özür dilemesi ve de randevu talep etmesi durumunda kendilerini kabul edebileceklerini söyledi.

 

“Terörist yetiştiriyorlar” sözlerini de reddeden Tanrıverdi, “Bu sözleri aynen kendisine iade ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Tanrıverdi’nin öne çıkan bazı sözleri şöyle:

 

"Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ya da Emniyet’e eğitim sunmadık, sunmayacağız da. Ancak talep gelirse değerlendiririz. Ama Türk Emniyet Teşkilatının bizim hizmetlerimize ihtiyacı olmadığını düşünüyoruz. Böyle bir eksikliği yok.

 

Bizi eleştirenler devletlerine saygı duymuyor. Devletimiz hukuksuz işler yapar diye bir kanaatleri var. Bunu kimin eliyle yapıyorlardır diye bir arayış içine giriyorlar. Devlet belki geçmiş dönemlerde böyle şeyler yapmış olabilirler ama AK Parti hükümetinden sonra mafyalar ayıklandı. Türkiye’de eski kalanların temizliği yapılırken neden yenisi oluşturulmaya gidilsin.

 

Biz ticari bir şirketiz. Hükümet değişikliği bizim açımızdan bir şey değiştirmez. Mevcut hükümetten bize herhangi bir destek yok. Gelecek hükümetten de beklentimiz olmayacak. Ama keşke hükümet bizi desteklese. AK Parti dahil kendimizi kullandırtmayız. Biz oyuncak değiliz. İç siyasetin unsuru değiliz.

 

Adnan Paşa (SADAT'ın kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi), danışmanlığa atandığı gün SADAT ceketini çıkarmıştır. Bizi hiçbir zaman bakanlıkta göremezsiniz. Hiçbir yetkili bizi tanımaz. Cumhurbaşkanlığından kimseyle görüşmedik. Seçimler döneminde seçim çalışmaları yapılırken, mahalle seçim çalışmalarında vatandaşlar davet edildiği gibi biz de davet edilmişizdir, orada görüşmüşüzdür ama onun dışında hiçbir bakan ve milletvekili ne beni ne de ekibimi tanır. Türkiye’de hiçbir ihaleye girmedik."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha