• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sakarya'daki patlamada yaralanan işçi olay anını anlattı: Patlama ilk vurduğu zaman beni 10 metre fırlattı

Sakarya'daki patlamada yaralanan işçi olay anını anlattı: Patlama ilk vurduğu zaman beni 10 metre fırlattı
0 0

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında yaralanan işçilerden Recep Ersoy, olay sırasında yaşadıklarını anlattı.

3 Temmuz 2020 Cuma 23:33

Patlamada yaralanan ve hastanede tedavi gören Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fabrikada elektrikçi olarak çalıştığını ve patlama sırasında yemekhanede olduğunu söyledi.

 

Patlama olan yerin yanından çıktığını dile getiren Ersoy, şöyle konuştu:

 

"Yemekhanenin içindeydim. Patlama ilk vurduğu zaman beni 10 metre fırlattı. Ondan sonra kalktım, yanımdaki kadınları tezgahın altına koydum. Şimdi ağlayasım geliyor duyduğum zaman. Ondan sonra camdan dışarı atladım. Dışarı çıktım ama geriden 3-4 sefer daha patladığını duydum. Ondan sonra da zaten ormandan baktığımda fabrika yerinde yoktu. Sadece patlıyordu."

 

'Patlama jelatin ve maytap bölümünde'

 

Ersoy, patlama yeri ile arasındaki mesafenin 40 metreden az olduğunu aktararak, patlamanın jelatin veya maytap bölümünde olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

 

Sağlık durumunun iyi olduğunu, sol kolunda kesik ve vücudunun bazı yerlerinde şişlikler bulunduğunu söyleyen Ersoy, bugün taburcu olacağı bilgisini verdi.

 

'İlk önce deprem sandık'

 

Patlamada yaralanan Müzeyyen Topaloğlu'nun kızı Burcu Yılmaz da yaptığı açıklamada, annesinin sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.

 

Patlama sesini Akyazı'daki evlerinden duyduklarını belirten Yılmaz, ilk önce deprem sandıklarını, sonra havai fişek fabrikasının patladığını öğrenince direkt oraya gittiklerini kaydetti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha