• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sedat Peker, 'DHKP-C'lilerin mezarını ziyaret etti: Gerçek anlamda bir duruşları vardı

Sedat Peker, 'DHKP-C'lilerin mezarını ziyaret etti: Gerçek anlamda bir duruşları vardı
0 0

Geçmişte organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker, Ramazan Bayramı’nda yaptığı mezarlık ziyaretinde DHKP-C’li olduğu kişilerin mezarlarına da gitti.

5 Haziran 2019 Çarşamba 19:24

Kişisel blogunda paylaştığı ziyaretle ilgili Peker, “Tam mezarlıktan çıkacak iken farklı görüşleri savunduğumuz hatta düşman dahi olsak ‘ÖLDÜLER AMA YENİLMEDİLER’ sözünü mezar taşlarına yazdıran, gerçek anlamda bir duruşları olan 30 sene önceki DHKP-C’lilerin de mezarını ziyaret edip dua ettim… Bugün kendini onların devamı olduğunu söyleyen sözde DHKP-C’li, özde ise para için cinayet işleyen kiralık katilleri düşünüp, kendi kendime tebessüm ettim” ifadelerini kullandı.

 

Peker’in mezarını ziyaret etiği Cavit Özkaya, 1991’de İstanbul Dikilitaş’ta öldürülmüştü. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Türkiye’nin İstanbul'da 12 Temmuz 1991 tarihinde güvenlik güçleriyle girdikleri silahlı çatışmada ölen Özkaya ve 4 arkadaşının ailesine tazminat ödemesine hükmetmişti. Operasyonun birçok soru işaretiyle dolu olduğuna dikkat çeken mahkeme, operasyon sonrasında yürütülen soruşturmanın da eksiklerle dolu olduğunu vurgulamıştı. Özkaya, Dev-SOL üyesiydi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha