• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şenyaşar ailesi: Katliam yapanların yeri Meclis değil

Şenyaşar ailesi: Katliam yapanların yeri Meclis değil
0 0

Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi, Meclis’e çağrıda bulunarak “Katliam yapanların yeri TBMM değildir” dedi.

20 Ekim 2021 Çarşamba 16:17

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 226'ncı gününde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde Suruç ilçesindeki evlerinden çıkıp 45 kilometre uzaklıkta bulunan Urfa Adliyesi önünde gelen Şenyaşar ailesi, “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi”nin bulunduğu alanda nöbet eylemlerine başladı. Aile sanal medya hesaplarından "Devletin varlık gerekçesi vatandaşına adilce davranmaktır. Devletin hastanesinde katliam yapanın yeri meclis değildir. Meclis Araştırması Komisyonu kurulsun. Olay bütün detaylarıyla araştırılsın" mesajı paylaştı.

 

SAVCI VE HAKİMLER SUÇ ORTAĞI

 

Annesiyle birlikte Adalet Nöbeti’ni kesintisiz sürdüren Ferit Şenyaşar, mücadelelerinin zulüm altında devam ettiğini söyledi. Şenyaşar, "Milletvekili ve akrabaları iş yerinde bize saldırıyor, hastanede katliam yapıyor. Ailemizi yok etmiştir. Bir kardeşim siyasi bir kararla 37 yıl ceza aldı. Hastanede katliam var ancak dava yok. Katliamda milletvekili ve akrabaları olduğu için adliyede hukuk işlemiyor. Savcı ve hakimler sesiz kalarak katliama suç ortağı oluyor” diye konuştu. 

 

HUKUK İŞLESİN

 

Aradan geçen 3 yıl 4 ayda Meclis’in bir araştırma yapmadığına dikkati çeken Şenyaşar, “Adalet Bakanlığı yetkilileri sesimizi duymak istemiyor. TBMM çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İnsan Hakları İnceleme Komisyonu var. CHP milletvekili katliamın araştırılması için önerge verdi. İktidar partisinin adında ‘adalet’ var. Adalet diyorsanız bu önerge kabul edildin, bir heyet gelsin bütün yönleri ile araştırsın. Katliam yapanların yeri TBMM değildir. Bu olayı bilerek tarafsız durmaya çalışan milletvekillerine sesleniyorum: Bu bir vebaldir, sesiz kalmayın. Hukuk işlesin” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha