• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şenyaşar ailesinin kardan duvar yazısına yasak!

Şenyaşar ailesinin kardan duvar yazısına yasak!
0 0

Ferit Şenyaşar’ın karla kaplı beton bloklara “317’nci gün” yazmasına polisler “kamu duvarına yazı yazmak yasak” diyerek müdahale etti. Uygulamayı “Keyfi” gören Şenyaşar, polislere tepki gösterdi.

19 Ocak 2022 Çarşamba 12:47

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 317’inci gününde devam ediyor. Anne Emine Şenyaşar sağlık sorunları nedeniyle bugün adliye binası önüne gelmeyerek, Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti sürdürürdü. Ferit Şenyaşar, Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldır tek kişilik hücrede tutulan Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesi nedeniyle diğer günlerden daha geç bir saatte yola çıktı. Kentte dün gece saatlerinde yağan kar nedeniyle yolların güvenli olmamasına rağmen 42 kilometre yol alarak Urfa Adliyesi önüne gelen Ferit Şenyaşar, adliyeye yolu düşen yurttaşlar tarafından “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana, katliamda yaşamını yitiren yakınlarının fotoğraflarının olduğu pankartı asarak nöbeti başlattı. Şenyaşar, kar altında kalan, alanın yanı başında bulunan beton bloklara ise “317’inci gün yazdı.” 

 

Adalet Nöbeti’nin “Zulüm” altında devam ettiğini belirten Şenyaşar, “317’inci gününde kutsal nöbetimiz devam ediyor. Kar yağış nedeniyle yollar güvenli değildi, annem sağlık sorunları nedeniyle evde kaldı. Ben ölümü göze alarak nöbet yerine geldim. Daha öncede koşullar ne olursa olsun adalet yerini bulana kadar bu saray önünden ayrılmayacağız demiştik. Hak yerini bulacak biz o zaman evimize gideceğiz” diye konuştu.

 

KARDAN YAZIYA MÜDAHALE

 

Ardından nöbet alanına gelen polisler, Şenyaşar’ın karla kaplı duvara yazdığı “317’nci gün” yazısını silmesini istedi. Polisler gerekçe olarak “Kamu duvarına” yazı yazmanın yasak olduğunu ileri sürdü. Şenyaşar, polislerin uygulamasının “keyfi olduğunu” belirterek karara tepki gösterdi. Polisler ardından duvarda yer alan “317’nci gün” yazısını sildi. 

 

Şenyaşar ailesi sanal medya hesabından, “Hakikatler kar altında. Yarın karlar eridiğinde hak yerini bulacaktır” mesajı paylaştı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha