• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sevgilisini 22 kez bıçakladı, tahliye oldu, Haluk Levent’in avukatının itirazıyla tutuklandı

Sevgilisini 22 kez bıçakladı, tahliye oldu, Haluk Levent’in avukatının itirazıyla tutuklandı
0 0

Antalya’da yaşayan eski sevgilisi Sevgi Çetinkaya’yı (23), yeniden birlikte olma teklifini reddettiği için 22 kez bıçaklayan İrfan Kansu, iki yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi; Haluk Levent’in avukatının itirazı üzerine yeniden tutuklandı.

1 Ağustos 2019 Perşembe 11:29

2017 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Maliye Bölümü’nde öğrenim gören Sevgi Çetinkaya, aynı üniversitenin Mühendislik Bölümü öğrencisi İrfan Kansu ile kısa süreli birliktelik yaşadı. İrfan Kansu’dan ayrılan Çetinkaya, K.Y. ile görüşmeye başladı.

 

Ayrılığı kabul etmeyen İrfan Kansu, Çetinkaya’yı defalarca arayarak yeniden görüşmek istediğini söyledi. Ancak Çetinkaya bunu reddetti.

 

35 bıçak darbesinden 22’si isabet etti

 

Çetinkaya, 19 Ağustos 2017 tarihinde çalıştığı alışveriş merkezinden saat 22.30’da erkek arkadaşı K.Y. ve kız arkadaşı E.Ş. ile birlikte evine gitmek için ayrıldı. Yolda yürüyen Çetinkaya ve arkadaşları Atatürk Bulvarı üzerinde İrfan Kansu’nun saldırısına uğradı.

 

Çetinkaya, K.Y. ve E.Ş. çeşitli yerlerinden bıçaklandı. Saldırgan, Çetinkaya’ya 35 bıçak darbesi savurdu. Darbelerden 22’si sırtına ve göğsüne isabet eden Çetinkaya, can havliyle kendini korumak için kol çantasını bıçağa siper etti. Çantadaki izlerden, 13 bıçak darbesinden de kurtulduğu ortaya çıkan Çetinkaya, ağır yaralı hastaneye götürüldü.

 

İrfan Kansu ise bir hafta sonra Hatay il sınırında yakalanarak gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan İrfan Kansu cezaevine gönderildi.

 

Yargılanırken tehdit mektupları gönderdi

 

İç kanama nedeniyle iki kez ameliyat edilen ve bir ay yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Çetinkaya, Kütahya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs, tehdit, kasten öldürmeye teşebbüs, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma’ suçlarından yargılanan Kansu’dan tehdit mektupları aldı.

 

Sevgi Çetinkaya, 18 Temmuz’da görülen duruşmada İrfan Kansu’ya verilen tahliye kararıyla büyük şok yaşayarak, iki yıllık yargılamada ceza beklerken saldırganın tahliyesi sonucu korku içinde sesini duyurmak için çare aradı.

 

Haluk Levent’ten yardım eli

 

Sosyal medya hesabından sanatçı Haluk Levent’e yaşadıklarını anlatıp destek isteyen Çetinkaya’ya, Levent kayıtsız kalmadı ve avukatı Tugay Özcan’a yönlendirdi.

 

Dosyayı incelemeye alan Avukat Özcan, tahliyeye itiraz ederek saldırganın yeniden tutuklanmasını ve davanın bu şekilde görülmesini talep etti. İtiraz sonrasında saldırgan İrfan Kansu bir hafta içerisinde yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Yerinde bir karar beklerken tahliyeyle umudunu yitirdiğini belirten Sevgi Çetinkaya, olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu ve ağır tedavi gördüğünü söyledi.

 

Hala uyku sorunları yaşadığını anlatan Çetinkaya, “Tam hayatım düzene girecekken tahliye edilince beni öldürecekmiş korkusunu yeniden yaşamaya başladım. İşlerin bu noktaya gelmesi beni çok yıprattı. Ben bunları yaşamak zorunda mıydım” diyerek kaygısını dile getirdi.

 

Cezadan kurtulursa ilk bulacağı kişinin kendisi olduğunu söyleyen Çetinkaya şunlası söyledi: “Karar duruşmasında beraat edeceğinden korkuyorum. Toplamda 35 bıçak darbesi vurdu. Deri çantamla kendimi korumaya çalıştım. 13 bıçak darbesi çantamda kaldı. Çantamın içindeki deodorant şişem bile parçalandı. Artık adaletin yerini bulmasını istiyorum. Bu kadar kolay dışarı çıkmamalı bu kişiler.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha