• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Silivri’de ‘terör’ tutuklularına görüntülü görüşme yok: ‘Düşman ceza hukuku’

Silivri’de ‘terör’ tutuklularına görüntülü görüşme yok: ‘Düşman ceza hukuku’
0 0

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Silivri 1 Nolu Cezaevi’nde tutuklu bulunanlara görüntülü görüşme yapamayacakları yönünde duyuru yapıldığını söyledi. Benzer uygulamanın Silivri 3 Nolu Cezaevi’nde de olduğu kaydedildi.

30 Kasım 2021 Salı 21:10

Son dönemde özellikle kaloriferlerin yanmaması ve keyfi uygulamalarla gündeme gelen Silivri Cezaevi Kampüsü’ndeki bazı cezaevlerinin mahpuslara tanınan görüntülü görüşme uygulamasında ayrımcılığa imza attıkları ortaya çıktı.

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Silivri 1 Nolu Cezaevi’nde yakını olan bir takipçisinin kendisine gönderdiği, “Sayın vekilim, görüntülü görüşme için Silivri 1 Nolu L tipi duyuru yayınlamış ancak tutuklulara terör suçları, görüntülü görüşme yapmayacak denmiş” şeklindeki mesajını paylaştı.

 

‘MAHPUS KESMİYOR, MAHPUS YAKINLARINA DA ZULMEDİYOR’

 

Gergerlioğlu, Adalet Bakanlığı’na “Mahpus kesmiyor, mahpus yakınlarına da zulmediyor! Ne zalimsin! @adalet_bakanlik Adını değiştir, zulümat Bakanlığı yap!!!” diye seslendi.

 

‘DÜŞMAN CEZA HUKUKU UYGULAMASIDIR BU’

 

Gergerlioğlu’nun mesajına yanıt veren Avukat Gizay Dulkadir de “terörden” tutuklu olanlara görüntülü arama yasağının Silivri 3 Nolu’da da olduğunu belirtti. Dulkadir, “Evet dün Silivri cezaevindeydim ve aynı uygulamanın 3 noluda da yapılacağını duydum. Hangi mantıkla görüntülü görüşme hakkını terör suçlarından yargılananların elinden alıyorsunuz? Bunun akılla izah edilebilir bir yanı yok! Düşman ceza hukuku uygulamasıdır bu!” ifadeleriyle uygulamaya tepki gösterdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha