• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin 6. bilirkişi raporunda da kamyon şoförü asli kusurlu bulundu

Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin 6. bilirkişi raporunda da kamyon şoförü asli kusurlu bulundu
0 0

Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda hafriyat kamyonunun çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin görülen davada altıncı kez istenen rapor dosyaya ulaştı.

9 Ekim 2019 Çarşamba 13:53

Kamyon şoförünün asli kusurlu, Şule İdil Dere’nin ise kusursuz bulunduğu raporda, 4 sanık ise tali kusurlu olarak yer aldı.

 

Şule İdil Dere'nin ölümüne ilişkin 7 sanığın “taksirle ölüme neden olma” suçundan 6'şar yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi, sanıkların kusur durumuna ilişkin altıncı kez rapor istemişti. Bilirkişi raporu, mahkemeye ulaştı. Raporda, kazanın meydana geldiği alanda yol ile ilgili bir işaretleme, çit veya benzeri bir önlemin bulunmadığı belirtildi.

 

“Kamyon şoförü asli kusurlu, Şule İdil Dere kusursuz”

 

Manevra yapmak için bir işaretçisi olmadan yayalara ait bir yolda dikkatsiz olarak araç kullanan kamyon şoförü Mümin Kılıç'ın asli kusurlu olduğu, hayatını kaybeden Şule İdil Dere’ye ise yaya yolunda yürüyen sade bir vatandaş olarak kusur izafe edilemeyeceğinden kusursuz bulunduğu anlatıldı.

 

4 sanık tali kusurlu bulundu

 

Yüklenici firma İSTAÇ AŞ’nin yetkili ortağı Ruhi Kelleci, şirketin Asya yakası kıyı temizleme şefi Teyfur Bingöl, şirketin iş güvenliği uzmanı Zafer Karasaçlı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Deniz Hizmetleri Müdürlüğünde deniz yüzeyi ve kıyı temizleme şefi Saffet Altındağ’ın ise “tali kusurlu” olduğu belirtildi. Raporda, başka kusur atfedilecek bir kişinin olmadığı vurgulandı.

 

Öte yandan, önceki bilirkişi raporunda kamyon sürücüsünün asli kusurlu olduğu, olayda hayatını kaybeden Şule İdil Dere’nin kusursuz olduğu belirtilmişti. Diğer sanıklardan kıyı temizleme şefi Teyfur Bingöl ve Saffet Altındağ'ın tali kusurlu olduğu kaydedilmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha