• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Taş ocağına gömülü 200 ton atık İzaydaş'a götürüldü

Taş ocağına gömülü 200 ton atık İzaydaş'a götürüldü
0 0

SAKARYA’nın Pamukova İlçesi'nde bir hafta önce bir taş ocağında toprağa gömülü olarak bulunan yaklaşık 200 ton kimyasal atık, bertaraf edilmek üzere İzmit'teki İZAYDAŞ tesislerine götürüldü. TÜBİTAK’tan atıklarla ilgili tahlil sonucu beklenirken, Jandarma atıkların taş ocağına nereden ve kimler tarafından getirildiğini çok yönlü olarak araştırıyor.

23 Ekim 2015 Cuma 11:03
 Pamukova'da geçtiğimiz hafta bir ihbarı değerlendiren Çevre ve Şehircilik İl Müdürülüğü, AFAT ve Jandarma ekipleri, bir taş ocağında 500 metrekare alanda gömülü yaklaşık 12 kamyon dolusu 200 tona yakın kimyasal madde olduğu belirtilen atık buldu. Atıklardan alınan numuneler incelenmek üzere TÜBİTAK’a gönderilirken, atıklar da bertaraf edilmek üzere İzmit'te bulunan İZAYDAŞ’a taşındı. Atıkların taşıma işlemi üç gün sürdü. Atıkların yüklenmesi ve taşınması sırasında Jandarma önlem aldı.
Bölge halkı taş ocağında bulunan atıklar nedeniyle tedirgin olurken, TÜBİTAK’tan gelecek rapor bekleniyor. Jandarma ise atıkların taş ocağına kimler tarafından nereden getirldiği yönündeki soruşturmasını sürdürüyor.


Kaynak: DHA
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha