• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

THY yöneticisi kadını taciz etti: Uzaklaştırma kararı

THY yöneticisi kadını taciz etti: Uzaklaştırma kararı
0 0

Yöneticilerinin imza attığı lüks harcamalar ve skandallarla gündemden düşmeyen Türk Hava Yolları bu sefer taciz vakasıyla mahkemelik oldu.

23 Ocak 2020 Perşembe 13:59

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyesi hakkında bir kadını taciz ve tehdit ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma kararı verildi.

 

Airporhaber'in aktardığı bilgilere göre THY Yönetim Kurulu üyesi Ogün Şanlıer hakkında açılan 'taciz ve tehdit' davasında mahkeme, Şanlıer hakkında uzaklaştırma kararına hükmetti. Şanlıer karara uymaması halinde zorlama hapis cezasına çarptırılacak.

 

THY’nin yönetiminde yer alan 80’e yakın isim, Bilal Erdoğan'ın okuduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunuydu. Ogün Şanlıer de THY'ye atanan Kartal İmam Hatiplilerden.

 

Bir kadın tarafından açılan davanın dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

 

"Bir arkadaşımın düzenlemiş olduğu davette beni şüpheli Ogün Şanlıer ile tanıştırdılar. Tanışma esnasında numaramı alan Ogün Şanlıer beni arayıp görev yaptığı İstanbul Medya Akademisi'ne çağırmıştır. Bana, medya okulum var seni buraya eğitime alalım dedi. Evli olduğunu bile bilmediğim Ogün Şanlıer ertesi gün evime gelmek istediğini söyleyip beni davet eder misin dedi. Daha sonra beni her gün düzenli arayıp defalarca görüntülü aramalar yapmaya ve mesajlar atıp bana asılmaya başladı. Çoğu mesajlar kayıtlıdır' dedi."

 

Hakkında 'kadına karşı şiddet, cinsel saldırı' suçlarından kamu davası açılan Şanlıer'e mağdura karşı uzaklaştırma kararı verildiği ve bu karara uymaması halinde zorlama hapis cezası verileceği açıklandı.

 

Şanlıer kimdir?

 

"Ogün Şanlıer de Bilal Erdoğan gibi Kartal İmam Hatip Lisesi mezunu. 1974 yılında  doğan Ogün Şanlıer, 1993 yılında Kartal İmam Hatip Lisesi'nden, 1999 yılında ise Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999-2001 yıllarında Anadolu Holding, Anadolu Isuzu Otomotiv San. Tic. A.Ş.’de İhracat Uzmanlığı görevini ifa eden Şanlıer, 2002-2007 yıllarında Feniş Holding, Feniş Dış Ticaret A.Ş.’de İhracat Bölge Müdürlüğü görevinde bulundu. 2007-2013 yıllarında İBB İştirakler Daire Başkanlığı Halk Ekmek AŞ’ de yöneticilik yaptı. Halen İstanbul Medya Akademisi A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Fransızca, İngilizce ve Almanca bilen Ogün Şanlıer evli ve 2 çocuk sahibi. Ogün Şanlıer hali hazırda Türk Hava Yolları'nın yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha