• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

TÜGVA istediği binayı alamayınca ‘Reis takip ediyor’ diye korkutmuş

TÜGVA istediği binayı alamayınca ‘Reis takip ediyor’ diye korkutmuş
0 0

Kahramanmaraş’ta 75 bin TL'lik binayı 50 bine kiralamak isteyen TÜGVA başarılı olamayınca hakime ulaşıp bilirkişi tutarını 60 binde tutmasını istedi ve il başkanını 'Reis izliyor' diye tehdit etti.

21 Ekim 2021 Perşembe 15:09

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) belgeleri Türkiye’nin gündemindeki yerini koruyor. Neredeyse her gün yeni bir skandalın patlak verdiği belgelerde torpilden devlette kadrolaşmaya, belediyeler ve valilik üzerinden kamu malının ücretsiz ya da değerinin çok altında kullanılması, işe gitmeden maaş alma gibi birçok usulsüzlük ortalığa saçılıyor. Son belge ise Kahramanmaraş’tan.

 

Belgeye göre TÜGVA’nın Kahramanmaraş il temsilciliği kayyum denetiminde olan şehrin en işlek caddesindeki 5 katlı ve piyasada 70-75 bin TL civarı olan kiralama bedelini çok bulup 50 bin ya da KDV dahil 60 bin teklifinde bulundu. Ancak binayı yöneten kayyum rakamı az bulduğu için mahkemeden bina için bilirkişi raporu istedi. Konuyu AKP İl Başkanı’na da taşıdıklarını ve çözüm bulamadıklarını savunan il temsilcisi, hazırladığı “çözüm rapor formunda” neler yapılabileceğini detaylıca yazdı.

 

 

‘KADEM GİBİ TEPEDEN KONUŞMAMIZ DAHA İSABETLİ OLACAK’

 

Bilirkişinin binanın tam değerini hesaplayarak ucuza değil daha yüksek fiyata kiralama bedeli çıkaracağından çekinen TÜGVA, “Rakam çok yükseleceğe benziyor. Maalesef bu ekibe kadem gibi tepeden konuşmamız daha isabetli olacağa benziyor” diyerek üç aşamalı “çözüm yolları” sundu.

 

AKLA GELEN İLK ÇÖZÜM ÖNERİSİ YARGIYI ETKİLEMEK, İKİNCİSİ KORKUTMAK

 

TÜGVA’nın önerdiği çözüm önerileri arasında hakimi arayıp yargıyı etkileyerek bilirkişi heyetinin hazırlayacağı raporda bina fiyatını 60 bin civarında tutulması dikkat çekiyor.

 

Önerilen çözümler sırasıyla şöyle:

 

1. Hakime ulaşıp bilirkişi raporunu 60 tutarlarında tutmak,

 

2. İl başkanını arayıp konuyu reis takip ediyor şeklinde korkutmak

 

3. Kayyum avukatı arayıp konuyu reis takip ediyor şeklinde korkutmak

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha