• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Türkiye genelinde internet kesintisi: Bazı servis sağlayıcıların hizmetlerinde aksama yaşandı

Türkiye genelinde internet kesintisi: Bazı servis sağlayıcıların hizmetlerinde aksama yaşandı
0 0

Türkiye'de birçok internet servis sağlayıcının kullanıcıları, gece saatlerinde internete erişimde kesinti yaşadıklarını bildirdi.

20 Ekim 2020 Salı 10:13

Kullanıcılar Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktardı.

 

Sabaha karşı 02.00 civarında başlayan internet kesintisi, sabah 6.00 civarında büyük oranda sona erdi.

 

Türk Telekom'un web sitesindeki duyuruda kesintinin "planlı çalışmadan" kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

 

Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşanacak iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakaları, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi.

 

Açıklama kısmında "Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir." denildi.

 

Kendilerine önceden uyarı gitmediğini söyleyen kullanıcılarsa kesintilere sosyal medyada tepki gösterdi.

 

Dünyadaki internet kısıtlama ve engellemelerini eş zamanlı olarak denetleyen Netblocks, Vodafone internet hizmetinde de kesinti olduğunu ve nedeninin bilinmediğini belirtti.

 

Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini aktarmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha