• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Üniversitelilerin barınma sorununa yemek de eklendi: Yemekhanelerinde fiyatlar arttı, kalite ve porsiyon azaldı

Üniversitelilerin barınma sorununa yemek de eklendi: Yemekhanelerinde fiyatlar arttı, kalite ve porsiyon azaldı
0 0

Üniversitelerin açılmasıyla birlikte öğrencilerin barınma sorununa yemek sorunu da eklendi. Öğrenciler, yemekhanelerdeki zamlara, kalite ve porsiyon düşüklüğüne isyan ediyor.

1 Aralık 2021 Çarşamba 10:41

Yeniden yüz yüze eğitim vermeye başlayan üniversitelerde, öğrencilerin barınma sorununun ardından bu kez yemekhanelerle ilgili sorunlar gündemde. Birçok üniversite öğrencisi, yemek zamları, kalite ve porsiyon düşüklüğüne işaret ederken doymadıkları tepkisini gösteriyor.

 

Arasında köklü üniversitelerin de olduğu farklı illerdeki birçok üniversitenin öğrencileri, yemekhanelere tepki gösteriyor. Bazı üniversitelerde öğrenciler eylem düzenleyip imza toplarken bazı üniversite öğrencileri de tepkilerini sosyal medyadan dile getiriyor.

 

ODTÜ’de öğrenciler, yemekhane yemeklerinin az porsiyonlu ve niteliksiz olması, yemekhane işçilerinin ise kötü çalışma koşullarına karşı 5 bin imza toplayarak rektörlüğe verirken, Sakarya Üniversitesi öğrencileri ile sosyal medyadan “Yemekhane hijyenik değil, pahalı ve yemekleri de kötü. Öğrenciler yemekhaneyi mecburiyetten tercih ediyor” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

 

Hacettepe’de yemekhanedeki yemeklerden yiyen öğrencilerin zehirlenmesine tepki gösteren bir öğrenci de “Hafta sonu çorba vermiyorsunuz, kahvaltıda bütçe yetmiyor diye domatesi bile kesiyosunuz, bari zehirlemeyin” ifadelerini kullandı.

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri de artan yemekhane ücretlerine yemekhanede yaptıkları açıklama ile tepki gösterdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha