• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Vedat Milor: İkaz ettiğim restoranın çalışanı 'sana ne lan fazla konuşma' diyerek beni denize itti

Vedat Milor: İkaz ettiğim restoranın çalışanı 'sana ne lan fazla konuşma' diyerek beni denize itti
0 0

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, kişisel Twitter hesabında Burgazada'da sokağa fazladan masa sandalye koyarak yürüme alanını daraltan bir restoran çalışanına ikazda bulunduğunu ifade etti.

30 Temmuz 2019 Salı 12:27

Gastronomi yazarı Vedat Milor, Burgazada'da uğradığı şiddeti Twitter hesabından paylaştı. Sokağa fazla masa koyan bir restoranı uyardığını söyleyen Milor, restoranda çalışan kişinin "Sana ne lan, fazla konuşma" diyerek kendisini denize ittiğini iddia etti. 

 

Olayın yaşandığı restoranın Adalar Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı olduğunu söyleyen Milor, "Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet düşündürücü" ifadelerini kullandı. 

 

Gittiği restoranla ilgili düşüncelerini kaydetmek için açık bıraktığı bir ses kaydı bulunduğunu söyleyen Milor, restoran çalışanlarına 'hakaret ettiği' iddialarını da yalanladı.

 

Milor'un Twitter paylaşımları şöyle: 

 

"Bazı restoranlar fazladan bir masa daha koyup yürümeyi imkansız hale getiriyorlar. Ada Keyf Restoran’ın önünden geçerken benzer bir sorun vardı ve ben de ilgili bir çalışanı ikaz ettim. Ancak çalışan “sana ne lan, fazla konuşma” diyerek beni denize doğru itti. Düşmeme ramak kaldı. Burgazada’da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada’da rıhtıma yakın restoranlar Belediye’nin çizgidiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.

 

Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet düşündürücü. Bu restoranın sahiplerinden birinin Belediye Başkan yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi. Çok üzücü bir olay daha var: Restoran sahipleri benim çalışana hakaret ettiğimi iddia etmiş. Öyle bir şey söz konusu değil tabii ki. Vapurda dönerken gittiğim restoranla ilgili düşüncelerimi ses kaydına aktarıyordum. Allahtan bu açık kalmış. Olan biten her şey orada."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha