• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yargıtay cezasını onadı: Yüzde 97 engelli Ayşe İpek’in tek dayanağı eşi cezaevine girdi

Yargıtay cezasını onadı: Yüzde 97 engelli Ayşe İpek’in tek dayanağı eşi cezaevine girdi
0 0

Tek başına hiçbir ihtiyacını karşılayamayacak düzeyde yüzde 97 oranında engelli olan Ayşe İpek, tek dayanağı olan eşinin Yargıtay’daki cezası onanınca tek başına kaldı.

8 Aralık 2021 Çarşamba 14:11

Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında kendisi de eşi de yargılanan Ayşe İpek, yakalandığı ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalığı nedeniyle yüzde 97 engelli durumda.

 

Eşi cezaevindeyken hastalığa yakalanan ve şu anda tek başına hiçbir kişisel ihtiyacını karşılayamayan İpek’in tek dayanağı olan Şükrü İpek’in 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. İpek, 33 ay daha hapis yatacak. Üç çocuğuyla bir başına kalan Ayşe İpek’in kendisine bakacak bakıcısı da bulunmuyor. Ayşe İpek’le 3 çocuğa, Şükrü İpek bakıyordu.

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ayşe İpek’in mevcut haliyle bir dakika dahi tek başına kalamayacağını söyledi. Gergerlioğlu Twitter hesabından Şükrü İpek’in tutuklandığını duyurarak, “…Ve maalesef eşini aldılar. Şükrü İpek dün akşam cezaevine girdi. 38 ay daha yatacak” dedi.

 

‘ALS HASTASI BİR DAKİKA BİLE YALNIZ KALAMAZ’

 

“Eşi Ayşe İpek’in şu anda bakıcısı yok!” diyen Gergerlioğlu, “Tek başına su içemez, nefes borusuna kaçmaması için özel bir ilaç atılıyor suyuna, ciddi boğulma tehlikesi geçirdi. ALS hastası bir dakika bile yalnız kalamaz!” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha