• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yaşamına son veren işçinin ağabeyi: Ölmeden önce iş çıkışı yapıldı

Yaşamına son veren işçinin ağabeyi: Ölmeden önce iş çıkışı yapıldı
0 0

İstanbul Havalimanı’nda çalışırken, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından yaşamına son verdiği belirtilen İbrahim Layık ağabeyi Ömer Layık, olaydan önce kardeşinin İGA’dan iş çıkışının verildiğini öğrendiklerini aktardı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 11:58

Mezopotamya Ajansı’ndan Ahmet Kanbal’ın aktardığına göre İstanbul Havalimanı’nda yüklenici firma olan İGA’da güvenlik görevlisi olarak çalışan İbrahim Layık’ın, önceki gün hayatına son verdiği iddia edildi. Layık şüpheli ölümü sonrası Arnavutköy Devlet Hastanesi’nde otopsi işlemleri tamamlanırken, raporun daha sonra çıkacağı belirtildi. Layık’ın ölüm raporunda ise “şüpheli ölüm” olduğu belirtildi. 

 

Layık’ın ailesi tarafından kiralanan bir otobüs ile cenazesinin sabah saatlerinde Mardin’in Nusaybin ilçesine doğru yola çıkarılacağı ve ailenin de aynı araçla geleceği öğrenildi. Layık’ın cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.   

 

Yaklaşık 20 ay önce Atatürk Havalimanı’nda çalışmaya başlayan Layık'ın taşıma işlemi ardından İstanbul 3'üncü Havalimanı'nda işine devam ettiği ve kardeşi Ali Layık'ın da aynı havalimanında bagaj yükleme işinde çalıştığı belirtildi. 

 

“Olayın şüpheli olduğunda ısrarcıyız”  

 

Layık’ın ölümünün şüpheli olduğu konusunda ısrarcı olan ailesi, olayın tüm yönleri ile araştırılmasını istediklerini söyledi. Ağabey Ömer Layık, kardeşinin ölümünün ardından kamuoyunda çıkan “Sevdiği kadının kendisini Kürt olduğu için reddettiği” yönündeki iddialarla ilgili “Kardeşim bu şekilde intihar edecek biri değil. Biz halen olayın şüpheli olduğunda ısrarcıyız” dedi.

 

“Telefonu sıfırlanmış”

 

Kardeşinin bağlı olduğu şirketin şu ana kadar kendilerine herhangi bir bilgi vermediğini kaydeden ağabey Layık, “Aldığımız bilgiye göre kardeşimin iş çıkışı olaydan önce verilmiş. Yine telefonu sıfırlanmış. Bu nedenle de bize göre bu şüpheli bir ölümdür” diye ekledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha