• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yaşlı adamı zorla durdurup, yüzüne zorla maske takıp başına kolonya döktüler

Yaşlı adamı zorla durdurup, yüzüne zorla maske takıp başına kolonya döktüler
0 0

Bir grup genç, yolda yürüyen yaşlı bir vatandaşın yüzüne zorla maske takıp başına kolonya dökerek dalga geçti. O anları kayda alıp sosyal medyada paylaşan gruba sosyal medyada tepki gösterildi.

24 Mart 2020 Salı 19:19

Türkiye'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında büyük risk grubunda olan 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bu kararın ardından Türkiye'nin birçok yerinde yaşlılarla ilgili görüntüler paylaşıldı.

 

Bazı videolarda yaşlılara uygulanan duygusal şiddet dikkat çekti. Bugün de sosyal medyada hıza yayılan bir görüntü, kullanıcıların tepkisini çekti. Görüntüde "Virüsün birini bulduk" diyen şahıs, gitmek isteyen yaşlı adamı "Bak lan buraya" diyerek zorla durdurdu. "Virüs vakasına yakalanmış acil müdahale timi geldi" diyerek yaşlı adama maske takan genç, başına da kolonya döktü. "Kesinlikle kimseye bulaşmıyorsun, doğru hastaneye gidiyorsun" diyen genç, yaşlı adamı gönderdi.

 

Vatandaşlardan emniyete çağrı

 

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Yaşlı adamın hakarete uğradığını söyleyen sosyal medya kullanıcıları, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne de zanlıların yakalanması için ihbarda bulundu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha