• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

26 ilde doktor ve akademisyenlere operasyon: 71 kişiden 56’sı gözaltına alındı

26 ilde doktor ve akademisyenlere operasyon: 71 kişiden 56’sı gözaltına alındı
0 0

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün ortak çalışmasının ardından İstanbul merkezli 26 ilde eşzamanlı olarak doktor ve akademisyenlere operasyon düzenlendi: 76 gözaltı

26 Eylül 2020 Cumartesi 11:51

Aktif görevdeki 58 akademisyenin aralarında bulunduğu 71 kişinin yakalanması için başlatılan operasyonda, 56 kişi gözaltına alındı.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 'Gülen Cemaati'nin üniversitelerdeki ‘doktor/akademisyen yapılanması’ iddiasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı tarafından ortak çalışma yürütüldü.

 

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün ortak çalışmasının ardından İstanbul merkezli 26 ilde eşzamanlı operasyon düzenlendi.

 

Emniyet ve MİT ekipleri, cemaat ile bağlantılı iddiasıyla 58’i aktif görevde, 71 akademisyeni tespit etti. Tespit edilenlerin çoğunluğunun tıp doktoru olduğu belirtildi. ByLock yazışmalarından tespit edildiği öne sürülen kişilerin, cemaate maddi yardımda bulunduğu ve ‘mahrem imamlarla’ irtibat sağladığı iddia edildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha