• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

27 adrese Bylock operasyonu: Bebekli anneler dahil 33 kişiye gözaltı

27 adrese Bylock operasyonu: Bebekli anneler dahil 33 kişiye gözaltı
0 0

İstanbul'da 'Gülen Cemaati'ne yönelik soruşturma kapsamında 27 farklı adrese eşzamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda aralarında bebekli annelerin de olduğu 33 kişi gözaltına alındı.

24 Eylül 2020 Perşembe 13:52

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında, 'Gülen Cemaati'nin çeşitli meslek gruplarındaki yapılanmalarında yer aldıkları iddiasıyla 33 kişi hakkına gözaltı kararı verildi.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, farklı ilçelerdeki 27 adrese eş zamanlı operasyon başlattı.

 

Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal (cep telefonu, tablet, bilgisayar) ve para ele geçirildiği önü sürülürken 28 kişi gözaltına alındı. Bu sayı daha sonra 33’e çıktı.

 

Baskın yapılan adreslerden biri de Ümraniye, Namık Kemal Mahallesi’nde belirlenen bir daireydi. Adrese yapılan baskında ByLock kullandığı iddia edilen E. D. gözaltına alındı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan kişiler sağlık kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha