• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

27 aydır tutuklu eski rektör Laçiner’e 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası

27 aydır tutuklu eski rektör Laçiner’e 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası
0 0

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) bir önceki rektörü Sedat Laçiner'e, 20 Temmuz 2016'dan bu yana tutuklu yargılandığı Gülen Cemaati davasında 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi.

26 Eylül 2018 Çarşamba 00:40

15 Temmuz darbe girişiminin ardından soruşturma kapsamında 20 Temmuz 2016'da gözaltına alınan ÇOMÜ eski rektörü Sedat Laçiner, 23 Temmuz günü sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

 

Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 2 yıldan bu yana tutuklu bulunan Laçiner’in yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Çanakkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Sedat Laçiner, avukatı ve yakınları katıldı.

 

Duruşmada masum olduğunu ifade eden Sedat Laçiner, üzerine atılı bulunan örgüt üyeliği suçunu kabul etmeyerek, Türkiye için yanlış bir şey yapmadığını söyledi. Laçiner, üzerine atılı suçlamaları reddederek, beraatini talep etti. Sanık avukatı da müvekkilinin beraatini ve tahliyesini istedi.

 

Mahkeme heyeti, sanık Sedat Laçiner’i 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Laçiner’in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

 

KAYNAK: KRONOS

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha