• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

8 IŞİD'li kurşuna dizilerek öldürüldü

8 IŞİD'li kurşuna dizilerek öldürüldü
0 0

Suriye'nin İdlib kentinde, El Kaide'nin Suriye Kolu olan El Nusra'nın öncülük ettiği Heyeti Tahriri Şam, sağ yakaladığı IŞİD yöneticilerini toplu bir şekilde başlarına kurşun sıkarak öldürdü.

17 Temmuz 2018 Salı 23:52

ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Suriye'de cihatçılar arasındaki çatışma, karşılıklı düzenlenen saldırı ve suikastlerle devam ediyor.

 

El Kaide'nin Suriye kolu olan El Nusra'nın başını çektiği Heyeti Tahriri Şam (HTŞ), kısa bir süre önce operasyonla sağ yakaladığı IŞİD'in 8 yöneticisini kurşuna dizerek öldürdü. IŞİD'lilerin, HTŞ'lilere karşı daha önce suikast yaptıkları ve çeşitli saldırılarda yer aldıkları gerekçesiyle öldürüldüğü bildirildi.

 

El Nusra'nın iki numaralı ismi Ebu Abdullah el-Şami ve ÖSO'ya bağlı Sultan Murad Tugayı komutanı Ebu Ahmad Sinsavi, IŞİD tarafından düzenlenen suikast sonucu öldürülmüştü.

 

Suriye'de İdlib bölgesinde etkin olan HTŞ, İdlib'in Sarkip kasabasında yakaladığı 8 IŞİD'liyi kırsal bir alanda mezarlık içinde yan yana dizip kurşuna dizerek öldürdü.

 

Öldürülen 8 kişinin IŞİD'in kuzey Suriye'deki yönetici kadrosundan olduğu, öldürülenler arasında bulunan Ebu Eyhem el Humusi'nin IŞİD'in Humus, Hama ve Kuzey Suriye yöneticisi olduğu belirtiliyor.

 

IŞİD de geçen ay HTŞ üyesi 3 kişiyi aynı yerde boğazlarını keserek öldürmüştü.

 

Suriye'nin İdlib, Afrin ve Halep kırsalı bölgelerinde son 2 ayda 96 cihatçı komutan suikast sonucu öldürüldü.

 

KAYNAK: SPUTNİK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha