• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

ABD, Metin Topuz'un tutukluluk halinin devamı kararına tepki gösterdi: "Hayal kırıklığına uğradık, henüz kanıt göremedik

ABD, Metin Topuz'un tutukluluk halinin devamı kararına tepki gösterdi:
0 0 1

Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD), İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un tutukluluk halinin devamı kararına tepki geldi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 22:47

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Topuz'un 'inandırıcı kanıtlar' olmadan cezaevinde tutulmasından dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını dile getirdi ve Türk makamlarını ivedilikle şeffaf ve adil bir çözüm bulmaya çağırdı.

 

2017'den beri tutukluğu devam eden ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda irtibat görevlisi Metin Topuz çarşamba günü İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 4'üncü duruşmasında tutukluluk halinin devamı kararına ABD Dışişleri Sözcüsü twitter'da yayınladığı bir mesajla tepki gösterdi.

 

Morgan Ortagus "Dün görülen duruşmada çıkan karardan hayal kırıklığına uğradık. ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un tutuklu kalmasına sebep olacak bir kanıt henüz göremedik. Türk makamlarını bir kez daha bu konuyu hızlıca, şeffaf ve adil bir şekilde çözmeye çağırıyoruz" ifadesini kullandı.

0 0 1
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    dmir17 Mayıs 2019 Cuma 06:29 Bu da papaz hikayesine dönecek galiba !
YORUM EKLE

captcha