• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

ABD polisi, yakalama kararı çıkarttığı Türk korumaların fotoğraflarını yayımladı

ABD polisi, yakalama kararı çıkarttığı Türk korumaların fotoğraflarını yayımladı
0 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 16 Mayıs’ta ABD’ye düzenlediği ziyaret esnasında Washington’daki Türk Büyükelçiliği binası önünde Erdoğan’ın korumalarıyla bir grup protestocu arasında yaşanan arbede konusunda açılan soruşturma derinleşiyor.

16 Haziran 2017 Cuma 01:08

Düzenlenen basın toplantısında ilk konuşan Washington Belediye Bakanı Muriel Bowser, büyükelçilik önündeki göstericilere yapılan saldırının Amerikan değerlerine aykırı olduğunu söyledi. Korumaların barışçıl protestoculara ‘saldırdığını’ belirten Bowser, arbede sonrası güvenlik güçlerinin olayın üzerine gittiğini hatırlattı. Olayın yaşandığı gün iki kişinin gözaltına alındığını belirten Bowser, dün de iki kişinin daha yakalandığını aktardı.

 

 

ABD’ye gelen herkesin Amerikan kanunlarına uymaları gerektiğini belirten Bowser, teknolojinin yardımıyla da soruşturmanın devam ettiğini ve adaletin yerini bulacağına inandığını söyledi.

 

 

'Korumaların gelip teslim olmalarını bekliyoruz'

 

Belediye Başkanı Bowser’dan sonra söz alan polis şefi ise olaya karışan korumaların isimlerini tek tek basına okudu. Polis şefi, söz konusu korumaların ABD’ye girişlerinde tutuklanacaklarını belirterek, “Bu kişilerden gelip teslim olmalarını bekliyoruz. Eğer herhangi bir yanlış yapmadığınızı düşünüyorsanız o zaman gelin adaletin önüne çıkın.” dedi.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha