• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Açığa alınan Hakim Bilen: Talimat aldığıma dair delil gösterin istifa edeceğim

Açığa alınan Hakim Bilen: Talimat aldığıma dair delil gösterin istifa edeceğim
0 0

Selam Tevhid soruşturmasında uzatma kararına imza attıkları için Ramazan Bayramından bir gün önce açığa alınan 49 yargı mensubu arasında yer alan Hakim Birol Bilen, HSYK 2.Daire Başkanına “Talimat aldığıma dair delil gösterin istifa edeceğim” çağrısında bulundu.

23 Ekim 2015 Cuma 11:13
HABERDAR - Selam Tevhid soruşturmasında uzatma kararına imza attıkları için Ramazan Bayramından bir gün önce açığa alınan 49 yargı mensubu arasında yer alan Hakim Birol Bilen, twitterdan hakim Metin Özçelik ve Mustafa Başer’i açığa aldıktan sonra dilediği “özür” dile bilinen HSYK 2.Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’a seslendi.

Mehmet Yılmaz twitter hesabından “ bu dünya geçici bir sınav yeri, her durumda bütün yaptıklarımızın, riyakarlığın, gizli niyetlerimizin Allah tarafından bilindiği unutulmasın! Bozgunculuk yapmak, yer yüzünü fesada vermek insanlığa yapılacak en büyük kötülük olup, bu dünyada da ahiret yaşamında da vebali büyüktür” şeklinde paylaşımda bulunması üzerine Hakim Bilen şöyle yanıt verdi:

 “ Başkan bey, ahirete inanıyorsanız başınız yastıkta, dış etkenlerden bağımsızken “ açığa aldıklarımıza yazık ediyoruz” diyor musunuz? Size yazdığım yazıda söylediğim gibi, şunla bunla ve talimatla hareket ettiğime dair tek delil gösterin ben istifa edeceğim. Delil olmadan açıkta tutuluyorsam Başkan bey, sizin ahirette hesabınızı verirken ki dayanağınız ne olacak?  Açığa alınan ve tek delil gösteremediğiniz, gizli diye belge vermediğiniz benim yerimde olsanız savunmayı nasıl yapacaksınız? Bütün bunların karşısında inandığınızı söylediğiniz ahiretten önce dünya kanunlarıyla kendinizi nasıl savunacaksınız?”

KAYNAK: HABERDAR
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha