• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Açlık grevinin 75. gününde: 'Leyla Güven muayene olmayı kabul etmiyor'

Açlık grevinin 75. gününde: 'Leyla Güven muayene olmayı kabul etmiyor'
0 0

HDP Hakkari milletvekili DTK Eş Başkanı Leyla Güven, 75 gündür açlık grevinde. Talebi Abdullah Öcalan ile görüş yasağının kaldırılması.

21 Ocak 2019 Pazartesi 17:45

Leyla Güven'in sağlık durumu ağırlaşırken avukat Gülşen Özbek, Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla sağlık kontrollerinin artırıldığını ancak HDP'li vekilin muayeneyi kabul etmediğini söyledi. 

 

Jinnews'in haberine göre, Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'ne Leyla Güven'i ziyarete giden Avukat Gülşen Özbek, görüşmeyi gerçekleştiremedi.

 

Refakatçilerinden bilgi alan Özbek, Güven'in durumunun kötü olduğunu belirtti ve devam etti:

 

"Refakatçileri bugün de sağlık durumunun kötü olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı'nın talimatı ile sağlık kontrolünün sayısı artırılmış. Ancak Leyla Güven muayene olmayı kabul etmiyor. Kendisine açlık grevi ile ilgili yazılar olduğu gerekçesiyle gazete verilmiyor. Yine cezaevi önünde polis ve zırhlı araç sayısı artırılmış." 

 

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile geçmiş dönem HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ın da tutuklu bulundukları Kandıra Cezaevi'nde 15 Ocak günü başladıkları süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi ise altıncı gününde devam ediyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha