• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Afrodizyak dedikodusu kamplarda mama sıkıntısı başlattı

Afrodizyak dedikodusu kamplarda mama sıkıntısı başlattı
0 0

Afrodizyak dedikodusu kamplarda kalanlar arasında yayılınca erkekler mama tüketmeye başladı.

8 Mart 2016 Salı 08:28

Suriyeli mültecilerin kaldığı kamplarda kulaktan kulağa yayılan bir söylenti, bebek mamalarına olan talebi adeta patlattı.

 

Genç yaşlı çok sayıda erkek, afrodizyak etkisi olduğu söylentisi yayılan bebek mamalarını tüketmeye başlayınca, bazı kamplarda bebeklerde mama sıkıntısı baş gösterdi.

 

Habertürk gazetesinden Muharrem Sarıkaya'nın haberine göre, Suriyeli mültecilerin kaldığı kamplarda, bebekler için her gün mama ve süt, bazen de hayır olarak gönderilen meyve suyu, un, çikolata gibi gıda dağıtılıyor. Kamplarda son dönemde yaşanan en büyük sorun ise mama hakkında üretilen bir dedikodu. 

 

Sorun, bebek mamalarının afrodizyak (cinsel gücü arttırıcı) etkisinin olduğuna dönük dedikodudan kaynaklanıyor. İddiaya göre, dedikonun yayılması ile birlikte, ergenlik çağını aşmış gençler ile özellikle 50 yaş üstü erkekler aşırı oranda mama tüketmeye başladı.

 

Hatta bazı kamplarda kadınlar da aynı gerekçeyle mamaya yöneldi. İddiaya göre, dedikodu bebekler için mama sıkıntısına yol açarken, kamp dışında evlerde veya gönüllü kamplarında kalanlar da aynı dedikoduya inanınca, bazı ilçelerde mama sıkıntısı baş gösterdi.

 

KAYNAK: HABERTÜRK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha