• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ahmet Hakan'a saldırıda şüpheli sayısı 7'ye yükseldi

Ahmet Hakan'a saldırıda şüpheli sayısı 7'ye yükseldi
0 0

Gazeteci Ahmet Hakan'a saldırıda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen şüpheli sayısı 7'ye yükseldi. Adliyeye sevk edilen saldırganların ifadesi Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun nöbetçi savcısı alıyor.

23 Ekim 2015 Cuma 11:02
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun'a, Nişantaşı'ndaki evinin önünde saldırı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Daha önce 4 kişi gözaltına alınmıştı. Ancak bu sabah adliyeye sevk edilen şüpheli sayısının 7 olduğu ortaya çıktı. Saldırganların ifadelerini Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun nöbetçi savcısı alacak.
Ahmet Hakan'a saldırıda gözaltına alınan ve adliyeye sevkedilen şüpheli sayısı 7'ye yükseldi. Hurriyet.com.tr'nin haberine göre, 4 kişinin dışında adliyeye sevk edilen 3 kişinin Soner A., Kemal G. ve Nezih Ö. Olduğu öğrenildi. 7 kişiden 3'ünün ifadesi alındı; geriye 4 kişinin kaldığı öğrenildi.

TERÖR SAVCISI SORGULUYOR

Adliyeye sevk edilen saldırganların ifadesi Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun nöbetçi savcısı Mehmet Şenay Baygın alıyor. Sabah saat 09.45 sıralarında adliyeye sevk edilen saldırganlar önce doktor kontrolünden geçirildi ardında da sorgu için savcılık katına çıkarılmıştı.
6 ARAÇLA GETİRİLDİLER

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ndeki ifade verme işlemlerinin ardından şüpheliler, konvoy eşliğinde saat 9.45'de emniyet binasından çıkış yaptı. 6 araçtan oluşan konvoyda bulunan şüpheliler, savcılık sorgusu için saat 10.00'da Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün devraldığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman 1 Ekim'de gözaltına alınmıştı.Tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/yasam/20151004/1018157638/ahmet-hakan-hurriyet-saldiri.html#ixzz3nbxZO3Na
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha