• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ahmet Hakan’a THY kıyağı iddiası: Yurt dışı uçak ve otel masrafları karşılandı

Ahmet Hakan’a THY kıyağı iddiası: Yurt dışı uçak ve otel masrafları karşılandı
0 0

Yazılarında Türk Hava Yolları (THY) yönetimi ve şirketi hakkında övgülere yer veren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan hakkında “THY yönetimi yurt dışı biletlerini ve otel masraflarını karşılıyor” iddiası ortaya atıldı.

17 Haziran 2019 Pazartesi 20:14

İddiayı Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık gündeme getirdi.

 

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kıdık, Ahmet Hakan’ın THY’ye ilişkin belli bir plan çerçevesinde hareket ettiğini söyledi.

 

Kıdık, THY yönetiminin Ahmet Hakan’ın 25 Ağustos’ta Berlin, 30 Ekim’de de Oslo seyahatlerinin biletlerini ve otel masraflarını karşıladığını belirtti. Kıdık, “THY’den verilen bilgi bu. Eeee Ahmet Hakan’a da bu masraflar için yönetim lehine çemkirmek düşer” dedi.

 

Ahmet Hakan, farklı tarihlerdeki köşe yazarlarında THY ve Başkan İlker Aycı hakkında olumlu görüşlerini aktarmıştı. Hakan basında THY hakkında çıkan haberler için ise “Son günlerde Türk Hava Yolları’ndan maması kesilen bazı çakallar, sosyal medyada Türk Hava Yolları’na operasyon çekmeye başladılar” demişti.

 

Ali Kıdık, daha önce de THY ile ilgili birçok gündem yaratan iddia ortaya atmıştı. Bunlardan biri de THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın “Uçur bizi başkan” konseptli doğum günü partisi için şirketin kasasından 100 bin TL harcandığı olmuştu.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha