• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ahmet Şık: Bu mafya iktidarına son vereceğiz

Ahmet Şık: Bu mafya iktidarına son vereceğiz
0 0

"25 Haziran Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AKP’nin olmadığı bir tarih olacak"

25 Mayıs 2018 Cuma 21:26

HDP, İstanbul milletvekili adaylarını tanıttı. Eş Genel Başkan Pervin Buldan, "25 Haziran Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AKP’nin olmadığı bir tarih olacak" dedi.

 

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasi partiler milletvekili adaylarını tanıtma ve seçim çalışmalarına başladı. HDP, İstanbul milletvekili adaylarını Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. Etkinlikte adaylar kısa konuşmalar yaptı.

 

HDP İstanbul 3. Bölge 2. sıra milletvekili adayı Dilşad Canbaz Kaya, “24 Haziran’da halkların örgütlü mücadelesi ile biz kazanacağız, halklarımız kazanacak” derken, aynı bölgenin 3. sıra adayı Saruhan Oluç ise şöyle dedi:

 

“24 Haziran sadece bir seçim değil, özgürlükleri, adaleti, demokrasiyi, eşitliği yok etmek isteyen AKP-MHP koalisyonunu iktidardan indirme günüdür. Nusaybin’in, Sur’un, Şırnak’ın hesabını 24 Haziran’da soracağız. İşçi, doğa katliamlarının hesabını 24 Haziran’da soracağız.

 

İkinci turda bu iktidarın sonunu getirecek adımı atacağız. Cezaevinde olan tüm arkadaşlarımıza söz veriyoruz. Hepinizi cezaevlerinden çıkaracağız.”

 

Uzun süre cezaevinde kalan gazeteci Ahmet Şık da HDP İstanbul 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı. Şık da mitingde bir konuşma yaptı, “Bu mafya iktidarına son vereceğiz” ifadesini kullandı.

 

Mitingde bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Pervin Buldan, “25 Haziran Recep Tayyip Erdoğan’ın olmadığı, AKP’nin olmadığı bir tarih olacak. 25 Haziran Demirtaş’ın cumhurbaşkanı, HDP’nin güçlü olarak meclise girdiği bir tarih olacak” dedi.

 

KAYNAK: AHVAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha