• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Akar'dan S-400 açıklaması: ABD çözüm için yazdığımız mektuba yanıt vermeli

Akar'dan S-400 açıklaması: ABD çözüm için yazdığımız mektuba yanıt vermeli
0 0

Milli Savunma bakanı Hulusi Akar, ABD ile S-400 gerilimine ilişkin açıklama yaptı. Teknik çözümlerin mümkün olduğunu söyleyen Akar, "Çözüm için yazdığımız mektuba yanıt vermeli" dedi.

26 Şubat 2021 Cuma 11:50

Kayseri'de katıldığı törende konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gara'ya düzenlenen operasyonla ilgili olarak ise, "Gara'daki PKK'nın caniliğini, alçaklığını herkes görmeli. Fakat içimizdeki ve dışarıdaki bazı gafil ve hainler bu gerçeği görmemekte ısrar ediyor. AB 'insan hakları' diyor. Gara'da şehit edilen masum vatandaşlarımızın yaşam hakkı ne olacak? Demokrasi havarileri artık ikiyüzlülüğü bırakmalı" dedi.

 

Akar, TCG Çeşme gemisine Yunanistan'dan havalanan F-16'ların taciz ettiğine ilişkin iddialar ile ilgili, "Gerekli cevap verildi. Bu tutumun iyi komşuluk ilişkilerine uygun olmadığını bir kere daha ifade ediyoruz" sözlerini kullandı.

 

"ABD'den Patriot almak istedik ancak çeşitli nedenlerle mümkün olmadı. Rusya'dan S-400 aldık. S-400 milli bir meseledir. Türkiye egemenlik hakkını kullanmıştır. 10 yıl boyunca ABD'ye sunulan tekliflerimize yeterli ve uygun cevaplar alınamamıştır. S-400'ü müstakil olarak kullanacağız. S-400 savunma sistemi, tehdit ve tehlikeye karşı ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Türkiye'ye karşı bir taarruz niyeti yoksa kimseye zararı yok. S-400 meselesi üzerinden ülkemize F-35 başta olmak üzere birtakım kısıtlamalar uygulanması müttefiklik ruhuna uygun değil."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha