• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Akar: Mehmetçik, Azerbaycan'daki görevlerinin başına gidecek

Akar: Mehmetçik, Azerbaycan'daki görevlerinin başına gidecek
0 0

Bakan Akar, açıklamayı, Türk Havacılık Uzay Sanayii’ni ziyaretinde yaptı.

21 Kasım 2020 Cumartesi 13:35

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan’a asker gönderilmesine yönelik Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ne ilişkin “Hazırlıklarımız tamam. Bu tezkerenin gereği olarak en kısa sürede Mehmetçik, Azerbaycan’daki görevlerinin başına gidecek. Bununla ilgili olarak da özellikle Kara Kuvvetlerimiz çalışmalarımızı tamamladı” dedi.

 

Bakan Akar, açıklamayı, Türk Havacılık Uzay Sanayii’ni ziyaretinde yaptı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cumhuriyet tarihini en yoğun dönemlerinden birini yaşadığını belirten Akar, “Şu ana kadar Mehmetçik görevini büyük bir başarıyla gerçekleştirdi, inşallah bundan sonra da görevlerini başarıyla geliştirmeye devam edecektir” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin uluslararası alanda artık bir özne haline geldiğini ifade eden Akar, bu durumun itibarla birlikte büyük bir sorumluluk da getirdiğini ifade etti.

 

"TSK, binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi ve mesleki değerlerimize, ruh kökümüze bağlı olarak başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere tüm tehdit ve tehlikelere karşı da azim ve kararlılıkla mücadele etmektedir."

 

"Rusya ile yaptığımız görüşmeler var. Azerbaycanlı kardeşlerimizin tüm hak ve menfaatlerinin korunması, kollanması konusunda yapılması gereken ne varsa onları yaptık, yapıyoruz."

 

"Azerbaycan ile ilgili tezkere de çıktı. Hazırlıklarımız tamam. Bu tezkerenin gereği olarak en kısa sürede Mehmetçik, Azerbaycan'daki görevlerinin başına gidecek. Bununla ilgili olarak da özelikle Kara Kuvvetlerimiz çalışmalarını tamamladı. Onların nakliyesiyle ilgili Hava Kuvvetlerimiz de hazır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha