• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP'de cezalandırma yöntemi: Araba kapısını açmadı, işinden oldu

AKP'de cezalandırma yöntemi: Araba kapısını açmadı, işinden oldu
0 0

AKP'li Güngören Belediyesi'nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, "kendisini görüp ayağa kalkmadı" diye belediyede çalışan bir şoföre "tuvalet önünde oturma" cezası vermişti. Olayın duyulmasının ardından gelen tepkiler büyüyünce İpekçi istifa etmişti.

8 Aralık 2019 Pazar 19:51

Son günlerde AKP'li belediyelerde yaşayan skandallar bitmek bilmiyor. AKP'li Güngören Belediyesi'nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi'nin "kendisini görüp ayağa kalkmadı" diye belediyede çalışan bir şoföre "tuvalet önünde oturma" cezası vermesinin yankıları sürüyor.

 

Olayın duyulmasının ardından gelen tepkiler büyüyünce İpekçi istifa etmişti. Bu olayla ligili tartışmalar devam ederken, bir başka AKP'li belediyede daha skandal yaşandı.

 

Odatv'de yer alan habere göre, Samsun'un Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar'ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alınmış, eski çalıştığı yer olan zabıtaya geri gönderildiği iddia edildi.

 

Şoför Salih Küçük'le ilgili Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız ise, Samsunhaber.com'dan Dilek Alabulut'a konuşarak, duruma tepki gösterdi.

 

Hamdi Yıldız yaşananların son derece üzücü ve kabul edilebilir olmadığını belirterek, şöyle dedi: 

 

"Hem Güngören'de yaşanan olay hem de Bafra ilçesinde yaşandığı iddia edilen hadise başta halkımız olmak üzere biz sendikacıları da irrite etmiştir. Bu konuda sendikamıza birçok konu gelmesine rağmen olayların üstü kapatılarak çalışanlar mağdur edilmiştir. Bize gelen üzücü konular hakkında konunun muhataplarıyla görüşüp bu tür hadiselerin yaşanmaması için her türlü girişimi yapsakta maalesef bazı olayların önüne geçemiyoruz." 

 

Bafra'da yaşanan konuyla ilgili Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı'yla görüşmediğini gerek sendika gerekse insan olarak kendilerinin büyük fotoğrafla ilgilendiğini belirten Hamdi Yıldız, "Bu olay siyasi ayrım yapmaksızın Türkiye'nin hangi kurumunda yaşanırsa yaşansın bizim tepkimiz sert olur. Yapılan bu tür onur kırıcı davranışlara seyirci kalamayız. Sayın Cumhurbaşkanı'mızda İstanbul Güngören de yaşanan rezalete çok sert tepki vermiştir. Bu olay Bafra'da yaşandıysa ilgiler de gerekeni yapmalıdır. Kimse yaşananların üstünü örtmemelidir" diye konuştu.  

 

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede de, sosyal medya hesabından olaya tepki gösterdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha