• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’li Çamlı, Erdoğan ve İmamoğlu’nu karşılaştırdı: İstanbul horolop şorolop bir zihniyete teslim edildi

AKP’li Çamlı, Erdoğan ve İmamoğlu’nu karşılaştırdı: İstanbul horolop şorolop bir zihniyete teslim edildi
0 0

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı Biz10 TV’de katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu karşılaştırdı.

17 Kasım 2019 Pazar 17:54

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştiriler getirdi.

 

Biz10 TV’ye konuşan Çamlı, İmamoğlu’nun bugün seçim olsa yüzde 25 oy alamayacağı görüşünü dile getirerek şunları söyledi:

 

"Bir rüzgâr estirdiler, canım cicim, mavi boncuk, ona buna selam… Bir şekilde insanları kandırdılar, aldattılar."

 

İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kıyaslandığının hatırlatılması üzerine Çamlı şu yorumu yaptı:

 

"Tayyip Erdoğan yerli ve milli bir insandır. Ekrem İmamoğlu ile asla kıyas kabul etmez çünkü uzun yıllar İstanbul’da gençlik kolları il başkanlığı yapmıştır. Her mahalleye temas etmiş insan demek bu. Tayyip Erdoğan gençlik kollarından sonra İstanbul’da il başkanlığı yapmıştır. Bu, ana kademeye de temas etmiş. Cenazeye gitmiş, düğüne gitmiş, çalışma yapmış. 1970’li yıllarından ortasından beri bildiğim insan. Bu öyle değil ki pattadanak önümüze atıldı. Belli nereden ve nasıl önümüze atıldığı."

 

Çamlı, sunucunun “Nereden ve nasıl atılmış olabilir” sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

 

"İstanbul’un milli bir zihniyetten alınıp horolop şorolop bir zihniyete teslim edilmesi. Ne demek bu horolop şorolop? Ben ihanetle suçlamıyorum. Horolop şorolop şudur: Yevmiyelik adam, derinliği adam, ilerisi gerisi olmayan adam, kâr için her şeyi yapabilecek adam. Arkada seni kim iteliyor?"

 

AKP'li vekil, “İmamoğlu’nun tepeden değil, Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken bu yarışa girdiğinin” hatırlatılması üzerine şöyle devam etti:

 

"Beylikdüzü tamam ama sen bunu kalkıp Erdoğan ile kıyas edemezsin. 20 sene zaten bu topraklarda yoğurulmuş, oralardan gelmiş… Yani o anlamda kıyas edemezsin."

 

İmamoğlu’nun 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusu üzerine Çamlı şunları söyledi:

 

"Bu Pazar seçim yapılsa belediye başkanı bile seçilemez. 5-6 aylık sadece İmamoğlu’nun bagajı bile onu bir daha Beylikdüzü’nde belediye başkanı yapmaz. Kaldı ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olsun bir daha. Cumhurbaşkanlığı’nı düşünmüyorum bile."

 

"Kabinenin bir önemi yok"

 

Çamlı, kabinede bir revizyon olacağı ve kendisinin de yeni hükümette yer alacağı iddiaları için şu yorumu yaptı:

 

"Valla arkadaşlar piyasa yapıyor yani. Biz milletvekiliyiz yani, milletvekilinden bakanlıklık şeyi yok. Onlar millet eğleniyor işte. Kabine diye bir şey yok. Her şey cumhurbaşkanı şimdi. Resmi olarak başkanlık sistemi var ya… Kabine eskisi gibi değil. Bakanlar eski bakan gibi değil. Başkanın o işle alakalı bir yardımcısı gibi. Siyaseten de eski kabine mantığı yok."

 

"Yeliz" hesabını kullandı mı?

 

Çamlı, anayasa değişikliği görüşmelerinde "Yeliz" isimli bir hesaptan canlı yayın yaptığı iddiasıyla ilgili olarak da şunları söyledi:

 

"Benim hesabım değildi. Benim zaten kendi hesabım var. O yayını yaptığımı söylenen hesapla ve orada bu görüntüler çıktı diyorlar ya… Zaten o yayın başka yayında var. Hani benim o HDP’liler Meclis’te bir suiastimal yapmışlardı, Demirtaş hapiste filan diye tantana yapmışlardı. Onlara güzel bir yapıştırmamız oldu, hâlâ çıkartamadılar. Resmi o yayından kopartıp oraya yapıştırmışlar. Ben size birazdan onu izah ederim, bu yayında izah etmek mümkün değil."

 

 

Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Periscope yayını yapan "@yelizadeley" isimli hesabın, AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı tarafından kullanıldığı iddiasıyla gündeme gelmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha