• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’li eski belediye başkanı tarihî konağa yatak odası yaptırmış

AKP’li eski belediye başkanı tarihî konağa yatak odası yaptırmış
0 0

İzmit Belediyesi’nin eski AKP’li başkanının müze olarak restore edilen tarihî konaktaki bir katı yatak odası olarak yaptırdığı ortaya çıktı.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 15:55

Yerel seçim sürecinde israf tartışmalarıyla gündeme gelen AKP’li belediyelerin kişisel harcamaları için belediye kasasını kullandığı ve koltuğunu borç içerisinde yeni başkana bıraktığı sıklıkla gündeme geliyor. Lüks makam araçları ve lüks makam odalarıyla gündeme gelen AKP’li belediyelere bu kez İzmit Belediyesi katıldı. İzmit Belediyesi’nin eski AKP’li başkanının müze olarak restore edilen tarihî konaktaki bir katı yatak odası olarak yaptırdığı ortaya çıktı.

 

Sözcü’nün haberine göre AKP’li eski başkan Nevzat Doğan tarafından kullanıldığı iddia edilen odanın ziyarete kapalı olduğu, kilit altında tutulduğu görüldü. Cihannüma katının altında ise misafir ve oturma odası ile geniş bir plazma TV ve klimalar dikkat çekti.

 

İzmit Belediyesi yaklaşık 10 yıl önce “Tarih Koridoru” projesine başladı. Proje kapsamında İzmit Kapanca Sokak'ta yer alan tarihî konaklar restore edildi. 2011 yılında restore edilen Yeşil Konak “Belediye Müzesi” olarak hazırlandı. 

 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İzmit Belediyesi AKP'den CHP'ye geçti. CHP'li yetkililer tarafından yapılan incelemede tarihî konağın cihannüma katının yatak odası yapıldığı ortaya çıktı. 

 

AKP'li eski başkan Nevzat Doğan tarafından kullanıldığı iddia edilen odanın ziyarete kapalı olduğu, kilit altında tutulduğu tespit edildi.

 

İzmit Körfezi manzarasına sahip olan lüks odanın girişinde geniş bir hol ve duşakabin bulunuyor. Cihannüma katının altında ise misafir ve oturma odası ile geniş bir plazma TV dikkat çekiyor. Yatak odasında, holde ve diğer bütün odalarda klima, yatak odası dahil bütün tavanlarda ise özel tasarım avizeler yer alıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha