• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’li vekil: Cizre’ye nasıl giriliyorsa ODTÜ’ye de girilir

AKP’li vekil: Cizre’ye nasıl giriliyorsa ODTÜ’ye de girilir
0 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve AKP Ankara milletvekili Aydın Ünal, ODTÜ Mescit Topluluğu üyeleriyle karşıt görüşlü öğrenciler arasında önceki gün çıkan kavgadan rektör Ahmet Acar’ı sorumlu tuttu.

24 Aralık 2015 Perşembe 12:35

Öğrencilerin namaz kılmalarının engellendiğini öne süren Ünal,“Gerekirse Cizre’ye nasıl giriliyor, Silopi’ye nasıl giriliyor, ODTÜ’ye de girilir, bu ahlaksızlara, bu edepsizlere bunun hesabı mutlaka sorulur. Ama bunların içinde en başta da bu rektöre bunun hesabı sorulur” dedi.

 

ODTÜ kütüphanesi mescidinde örgütlenen öğrencilerle, bu mescitte IŞİD’in örgütlendiğini öne süren öğrenciler arasında önceki gün başlayan tartışma mescit önünde kavgaya dönüşmüş, rektör Ahmet Acar iki tarafla da konuşarak öğrencilerin dağılmasını sağlamıştı.

 

Olay, AKP’ye yakın basın kuruluşlarında ‘ODTÜ’de sabah namazına giden öğrencilere dayak’ başlıklarıyla duyurulmuştu.

 

ODTÜ’NÜN ŞU SOLCU ÖĞRENCİLERİ TAM DA BUNU ANLATIYOR

 

AKP medyası olarak bilinen grupta yer alan A Haber’de dün gece yayınlanan ‘Toplumsal Hafıza’ adlı programda da ODTÜ’de yaşananlar konuşuldu.

 

“Tahsil sadece cehaleti alıyor ama afedersiniz merkeplik baki kalıyor. ODTÜ’nün şu solcu öğrencileri tam da bunu anlatıyor aslında” diyen program konuklarından AKP’li Aydın Ünal, sözlerine şöyle devam etti: “Yani burası Çin’in Uygur özerk bölgesi değil, burası Kırım değil, burası işte Avrupa’da Amerika’da bir ülke değil. Burası Ankara’nın ortasında bir üniversite, kim namaza karışabilir burada! Namaz hem anayasal hak, hem de bunu engellemek anayasal bir suç. İnsanların ibadet özgürlüğünü nasıl engellersiniz?”

 

BU REKTÖRDEN DE HESABINI SORARIZ

 

Olaylardan rektör Acar’ı sorumlu tutan Aydın, “Bu rektör, bu rektör bir an önce nerdeyse ortaya çıkmalıdır, ODTÜ rektörü ortaya çıkmalıdır ve bir açıklama yapmalıdır, bu olayları durdurmalıdır. Yoksa bu rektörden de bunun hesabını sorarız, bunu da söylüyorum, yani hesabını sorarız” diye konuştu.

 

CİZRE’YE, SİLOPİ’YE NASIL GİRİLİYORSA …

 

Konuşmasının devamında söyleyeceklerini ‘olay yapacak olanlar olabileceği’ uyarısında bulunan Aydın, “Ama açık açık söylüyorum; gerekirse Cizre’ye nasıl giriliyor, Silopi’ye nasıl giriliyor, ODTÜ’ye de girilir, bu ahlaksızlara, bu edepsizlere bunun hesabı mutlaka sorulur. Ama bunların içinde en başta da bu rektöre bunun hesabı sorulur” ifadelerini kullandı.

 

ÜNİVERSİTEDEN Mİ ATILMASI GEREKİYOR?

 

Mescit topluluğu üyesi öğrencilere, “Asla boyunlarını eğmesinler, asla geri adım atmasınlar, ne gerekiyorsa yapılır” diye seslenen AKP’li vekil, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Ben de Ankara milletvekili olarak hepsinin arkasındayım, ne yapılması gerekiyorsa hukuk dahilinde, güvenlik tedbirleri dahilinde ne yapılması gerekiyorsa bunu yaparız. Ama hiç kimse benim ülkemde namaz kılanlara sen IŞİD’cisin yok bilmem nesin diyerek saldıramaz, hepsine haddini bildiririz. Türkiye eski Türkiye değil, 28 Şubat sürecini filan da yaşamıyoruz. Bunların üniversiteden mi atılması gerekiyor, içeriye mi atılması gerekiyor, mahkemeye mi çıkması gerekiyorsa…”

 

KAYNAK: DİKEN

 

 

 

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha