• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan: Çocuklar İngilizce öğreneceğine Kürtçe öğrensin

AKP'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan: Çocuklar İngilizce öğreneceğine Kürtçe öğrensin
0 0

AKP'nin eski CHP'li adayı Savcı Sayan, Kürtçe'nin zorunlu dil olması gerektiğini söyledi.

16 Aralık 2018 Pazar 13:36

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifası sırasında ağladığı için gündem olan AKP'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, bütün okullarda zorunlu Kürtçe dersinin olması gerektiğini söyledi. Savcı Sayan, "Çocuklar İngilizce öğreneceğine Kürtçe öğrensin" diye konuştu.

 

Sayan, Habertürk'te yayınlanan Açık ve Net'te Kübra Par'ın konuğu oldu. Programda, Ağrı Belediyesi'ne kayyım olarak atanan Ağrı Valisi Süleyman Elban'a övgüler düzen Sayan, Kürt sorunun çözümüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"KÜRTÇE ZORUNLU OLMALI"

 

Kürtçe'nin tüm okullarda zorunlu olması gerektiğini söyleyen Sayan, "Doğu'dan birisi Batı'ya geldiğinde oradaki iletişimi sağlam şekilde sağlayabilsin. Bütün okullarda zorunlu Kürtçe dersi olsun. Çocuklar İngilizce öğreneceğine Kürtçe öğrensin" diye konuştu.

 

Savcı Sayan, çözüm sürecine ilişkin bir soruya, "Türkiye'nin gelişmesini istemeyenler sabote etti. Bundan sonra ben olabileceğine inanmıyorum. Birileri bunu sürekli kötü amaçla kullanıyor. Buradaki amaç birlik, beraberlik olmalıydı. PKK bunu sabote etti. Onun dışında daha sağlam yapılar oluşturulabilir" yanıtını verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha