• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’nin önüne giden 15 yıllık AKP üyesi anneye: Gelirseniz tutuklarız

AKP’nin önüne giden 15 yıllık AKP üyesi anneye: Gelirseniz tutuklarız
0 0

Darbe girişimi dolayısıyla tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan oğlu için AKP il binası önüne gelen Hamide Göçer, partili yetkililerden “İl binasına gelmeye devam ederseniz, hepinizi tutuklayacağız” tehdidi aldı.

19 Eylül 2019 Perşembe 16:18

AKP Ankara İl Binası önünde bugün yapılan eylemde AKP’li bir anne de yer aldı. Ankara Pursaklar ilçesinde 15 yıldır AKP üyesi olan Hamide Göçer, KHK’li Cemal Yıldırım ile AKP önüne geldi. Göçer’in oğlu eski teğmen Fethi Göçer, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında teğmendi ve 11 Temmuz 2019 tarihinde, 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 24 kişiyle beraber müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

Göçer, eylem sırasında “Ben eylemci değilim, oğlumu aramaya geldim, adalet için geldim” diye konuştu. Bunun üzerine Göçer, AKP İl Başkanı Hakanhan Özcan’ın özel kalem müdürü Serkan Oluğ ile görüşme yaptı.

 

‘SİZİ TUTUKLARIZ’

 

Anne Göçer, Serhan Oluğ ile yaptığı görüşmeye dair şunları söyledi: “Bana ‘KHK’lilerle ne işin var senin, onlarla hareket etme, eylem yapmanız boşuna, yargılamanın bitmesini bekleyin’ dedi. ‘Hiçbir şey yapmıyorsunuz’ dedim. ‘Eyleme boşa geliyorsunuz’ dedi. ‘Biz yargıya, hakime bir şey yapamayız. Cumhurbaşkanımız sunduğu için hakimle görüştük’ dedi. ‘Beklemeyeceğim’ dedim. ‘İl binasına gelmeye devam ederseniz, hepinizi tutuklayacağız’ dedi.”

 

ERDOĞAN’LA İLK GÖRÜŞME

 

Daha önce iki kez Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söyleyen Göçer, ilk olarak 13 Mart 2019 tarihinde Pursaklar’da Erdoğan ile görüştüğünü belirtti. Miting sırasında Erdoğan, sözünü kestiği için Göçer’e yönelik “Hanımefendi, hanımefendi. Hiç yakıştıramıyorum. Bitsin konuşmam ondan sonra gelir konuşuruz. Çok ayıp. Provoke etme bizi”  ifadelerini kullanmıştı.

 

Göçer, Erdoğan ile Pursaklar’da yaptığı görüşmesine dair şunları söyledi: “Ankara Pursaklar mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan hastane açılışına geldiği zaman beni otobüsüne aldı ve AKP Ankara İl Başkanı Hakanhan Özcan’a ‘Annenin ne sorunu varsa yardımcı ol, sana yönlendiriyorum anneyi’ dedi. Ama hiçbir şey yapmadı. Hakanhan Özcan bana ‘Oğlunu sana geri vereceğim tutkusuz yargılanacak’ demesine rağmen oğluma müebbet verdiler. Darbe olduğu zaman oğlumu spor salonunda 4 gün gözaltına aldılar ve 14 gün işkence ettiler. Çapraz bağları koptu. ‘Fizik tedavi olması lazım, bakıma ihtiyacı var’ demiş doktor. Oğlumun tutuksuz yargılanmasını istiyorum. Onun için yalvardım. ‘Tutuksuz yargılanacak’ diye söz verdiler. Hepsi bizi oyaladı, yalan söyledi.” 

 

ERDOĞAN’LA İKİNCİ GÖRÜŞME 

 

Göçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gölbaşı’nda da görüştüğünü belirterek, şunları aktardı: “Orada arabasının önünü kestim. Yine konuştum. ‘Beni tanıdınız mı diye’ sordum. ‘Hayır’ dedi. ‘Pursaklar mitinginden’ dedim. ‘Şu sözümü kesen bayan’ dedi. ‘Beni Ankara İl Başkanı’na yönlendirdiniz, ilgilenmedi’ dedim. Çocuğumun ameliyatı için yalvardım. Önde kalem müdürü vardı, ‘Sayın Cumhurbaşkanı 19. Ağır Ceza’yı aradık, Fethi Göçer’in darbeyle hiçbir alakası yok. Bylock yok, silah ateşlememiş’ dedi. Cumhurbaşkanı elini kaldırdı, ‘O zaman daha neden bekleniyor, ne gerekiyorsa yapılacak’ dedi. Cumhurbaşkanımız ilgileniyor ama emir verdikleri kişi yapmıyor.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha