• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP Sözcüsü Çelik: Rejimin kendi hattına çekilme süresi dolduğunda TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir

AKP Sözcüsü Çelik: Rejimin kendi hattına çekilme süresi dolduğunda TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir
0 0

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib'deki son duruma ilişkin, "Rejimin kendi hattına çekilme süresi dolduğunda TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir. İdlib'deki kararlılık kesin, tereddütsüz ve tavizsiz bir kararlılıktır" dedi.

27 Şubat 2020 Perşembe 14:14

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezi önünde açıklamalarda bulundu.

 

İdlib'deki kararlığın üst düzeyde olduğunu ifade eden Çelik, "Ortaya koyduğumuz bu mücadele ne kadar doğru iş yaptığımızı gösteriyor. İdlib'de çıkan tablo, bizim bu operasyonun ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor. Hazırlıklar tamamlanmıştır. Rejimin kendi hattına çekilmesi için verilen süre dolduğunda TSK üzerine düşen vazifeyi kararlı şekilde yerine getirecektir" ifadelerini kullandı. 

 

Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesine ilişkin de "Bir dönüm noktası olabilir. Görüşme ile ilgili tarih çalışılır, kısa süre içerisinde gerçekleşmesini bekliyoruz" dedi. 

 

Çelik'in konuşmasından satır başları şöyle:

 

"İdlib'deki kararlılık üst düzeyde, hazırlıklar tamamlandı"

 

"Arkadaşlarımız kendilerine ilişkin sürede, görüşlerini açıklıyor, değerlendirmelerini yapıyor. Bu çerçevede bunların notlarını alıyoruz, çalışıyoruz. Kampımıza hazırlık için verimli toplantılar yapıyoruz. Gündemde pek çok konu var. İdlib'de şehitlerimiz var. İdlib'de çıkan tablo, bizim bu operasyonun ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor. 30 kilometrelik derinlik, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları, sınırımızın dibinde bir terör devletçiğinin kurulmasını engellemek için zaruriydi. Terör devletçiği darmadağın edilmiştir. Bazı müttefiklerimizle maalesef bu oluşum desteklenmekteydi. Türkiye'nin bu örgütle mücadelesi milli güvenliği için zaruriydi. Ortaya koyduğumuz bu mücadele ne kadar doğru iş yaptığımızı gösteriyor.

 

Türkiye'nin taşıdığı yük son derece yüksektir. Bir AB ülkesi nüfusunun yarısı kadar ölümden kaçan misafirimiz var. Bundan sonrasını Türkiye'nin kaldıracak gücü yoktur. Ülkemizi göç dalgasından korumak ve insani trajedinin önüne geçmek için, bu yeni göç dalgasının önleme yoludur. İdlib'deki kararlılık üst düzeydedir. Hazırlıklar tamamlanmıştır. Rejimin kendi hattına çekilmesi için verilen süre dolduğunda TSK üzerine düşen vazifeyi kararlı şekilde yerine getirecektir. Milli güvenliğimizi doğrudan ilgilendirmektedir."

 

"Sayın Cumhurbaşkanı'mızın Sayın Putin ile bir araya gelmesi dönüm noktası olabilir"

 

Sayın Cumhurbaşkanı'mızın Sayın Putin ile bir araya gelmesi bir dönüm noktası olacaktır. Görüşme ile ilgili tarih çalışılır kısa süre içerisinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Kesin bir şey söyleyemeyiz. Sayın Cumhurbaşkanı'mız bu görüşmede Türkiye'nin tezlerini net bir şekilde ortaya koyacaktır. Bize verilen haritalarda arzu ettiğimiz sonuç çıkmadı. Türkiye'ye teklif edilen unsurlar mutabakatlara da aykırıdır. Soçi Mutabakatı'na aykırı. Harekete geçmek için Sayın Cumhurbaşkanı'mızın Sayın Putin ile bir araya gelmesi dönüm noktası olabilir.

 

İki taraf da uygun tarih çalışır. Yakın zamanda bu görüşmenin olması, atılacak adımın kesinleşmesi gerekir. Şöyle bir tablo çıkıyor; rejim mutabakatları ihlal eder şekilde girmemesi gereken bölgelere girdi. Buradan çekilmem diyorsa Türkiye bunu kabul etmiyor. Bize sunulan fiilin durumun kabul edilmesi. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Geri çekilmezse, Türkiye rejimi o ateşkes hattına geri götürecektir. Görüşmeye ilişkin tarih çalışılır. Görüşmenin gerçekleşmesini bekliyoruz.

 

Cumhur İttifakı yoluna devam ediyor. Sayın Bahçeli'ye pek çok konuda verdiği güçlü destek için teşekkür ediyoruz. Güçlü bir şekilde ittifak yoluna devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı'mız ile Sayın Bahçeli arasında iletişim kanalları açıktır. Bugün dış politika ve diğer meseleler görüşülecektir."

 

"Koronavirüs konusunda tedbirler en üst düzeyde"

 

"Türkiye'nin aldığı tedbirler en üst düzeydedir. Çalışmalar sürecek. Sağlık Bakanı'mız net açıklamalar yaptı. Yapılan çalışmaları takip ediyoruz. Etrafımızda yeni kaynak ülkeler oluştu. Bakanlığımız en üst düzeyde tedbirler alıyor. 81 ilde kurulan referans hastaneler, sahra hastaneleri bunlar bilim insanlarından oluşan bilim kurulunun tavsiyeleriyle oluşuyor. Vuhan, Kum ve Meşet'ten gelenlere özel karantina uygulaması devam ediyor. "

 

"'Suriye toprağında gözünüz var' Türkiye düşmanlarının kullandığı bir ifadedir"

 

"'Suriye toprağında gözünüz var' ifadesi net bir şekilde Esad rejiminin sözcülerinden duyduğumuz bir cümledir. Türkiye'nin düşmanlarının kullandığı bir ifadedir. Esad rejiminin sözcülerinden duyduğumuz bir ifadeyi Türk iç politikasında sadece CHP Genel Başkanı'ndan duyuyoruz."

 

"HTS kayıtları ortaya çıktıkça, bazılarının çok mahçup olacağından eminiz"

 

FETÖ'cü terör örgütü suikast girişiminde bulunurken, kendilerine nasıl konfor alanı açtığını izah etmemliler. Cumhurbaşkanı'mız öldürülmek istenmiştir, Külliye, Meclis bombalanmıştır. Bir kişiye konforlu geçiş alanı yaratıldı o da CHP Genel Başkanı. Yargı süreci devam ediyor. Bu yargının yetki alanıdır. Yargı süreçleri içinde HTS kayıtları ortaya çıktıkça, bazılarının çok mahçup olacağından eminiz."

 

"28 Şubat Türk siyasi tarihi için en utanç verici günlerden birisi"

 

"Türk siyasi tarihi için en utanç verici günlerden birisi. Milli iradenin gasp edildiği, silahların millete doğrultmakta tehdit edildiği bir dönem. Siyaset üzerinde vesayet kurulmak istenen bir dönem. Bu siyasi hafızamızda yerini koruyor. Bu utanç verici dönemlerde, 'Türkiye'de huzur ortamını sağlamak', 'Türkiye'de bir takımla mücadele' gibi sözler ifade edilmiştir. Kökü dışarıda bir takım oluşumlar olduğunu ifade etmek gerekir. Her türlü vesayet girişimi demokrasimize düşmandır, milletimize düşmandır. Vesayet güçlerinin arkasında milletimizin birliğini ve beraberliğini sağlama yönündeki sözler yalandır. Vatandaşımızın hayatları çalındı. Kaybedilmemesi gereken bir zaman kaybedildi. 27 Şubat'ta merhum başbakan Necmettin Erbakan hayatını kaybetti. Kendisini rahmetle anıyoruz. Son günlerde 28 Şubat'taki vesayet söylemlerini hatırlatır şekilde ortaya çıkanların bunları değerlendirmesi lazım."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha