• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP Sözcüsü Çelik: Sağlık çalışanlarına saldırıyı kınıyoruz, bu barbarlığın izahı olamaz

AKP Sözcüsü Çelik: Sağlık çalışanlarına saldırıyı kınıyoruz, bu barbarlığın izahı olamaz
0 0

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Keçiören'de sağlık çalışanlarına yönelik saldırıya ilişkin, "Adli süreci takip edeceğiz ve sağlık çalışanlarımıza titizlikle sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

22 Eylül 2020 Salı 19:09

Ankara'da sağlık çalışanlarının saldırıya uğramasıyla ilgili konuşan Çelik, "Bu barbarlığın hiçbir şekilde izahı olamaz. Bu saldırıyı kınıyoruz, olay izahı zor bir durum halini aldı" dedi.

 

Çelik, adli süreci yakından takip edeceklerini ekledi.

 

Çelik'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

 

"Dün Ermenistan'ın saldırısında bir Azeri kardeşimiz şehit düştü, Allah'tan rahmet diliyoruz. Buradan bir kez daha Ermenistan'ı uyarıyoruz. Türkiye açısından bunlar asla kabul edilemez. Ermenistan ateşle oynadığını bilsin. Bölgedeki kargaşa çıkarma faaliyetlerinin odak noktası Ermenistan'dır. Türkiye Azerbaycan'ın yanındadır. Ermenistan'a ateşle oynamaması konusunda bir kez daha uyarılarımızı iletiyoruz."

 

"BM yetkilisi, terör örgütü elebaşıyla görüştü"

 

"Bir BM yetkisi, terör örgütü PYD/PKK'nın oradaki kamuflajı olan SDG terör örgütünün yöneticileriyle video konferans yönetimiyle orada görüştü. Bunu bir BM yetkilisi gerçekleştirmiştir. Bunu kınıyoruz. BM temsilcisinin bu tutumu çocukları teröre maruz bırakan bu örgüte destek vermektir. BM prensiplerini bile sahiplenemeyen bir teşkilat konumuna düşüyor."

 

"Oruç Reis'in bakım için ara vermesi fırsattır"

 

"Türkiye defalarca hem Çipras hem Miçotakis döneminde istikşafi görüşmelerin çalışması gerektiğini söyledi. Bunlara yanaşmayan taraf her zaman Yunanistan olmuştur. Oruç Reis gemisinin bakım için kısa bir ara vermesi diplomasi isteyenler için bir fırsattır. Türkiye devlet aklıyla yaklaşması konusunda her zaman hazırlıklıdır. Ama karşısında ne zaman müzakere söz konusu olsa, Almanya'nın arabuluculuk girişimini Yunanistan birtakım korsan anlaşmalarla sabote etti. Maksimalist bir şekilde Sevilla Haritası diye kimsenin hukuki olarak kabul etmediği bir haritayla Ege'yi Yunan gölü yapmaya çalışıyor."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha