• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ali Bulaç: Cemaate yapılan operasyonlar uluslararası bir projedir ve sıra diğer cemaatlere de gelecek

Ali Bulaç: Cemaate yapılan operasyonlar uluslararası bir projedir ve sıra diğer cemaatlere de gelecek
0 0 2

Gazeteci yazar Ali Bulaç, cemaate düzenlenen operasyonların uluslararası bir proje olduğunu ve sıranın diğer İslami hareketler ile cemaatlere de geleceğini söyledi. Bulaç, bu projenin tüm Ortadoğu'yu kapsadığını belirtti.

12 Aralık 2015 Cumartesi 11:59

HABERDAR / ÖZEL - Cemaat ana soruşturması kapsamında dün 10 ilde, cemaatin önde gelen isimlerine yönelik düzenlenen operasyonla ilgili Haberdar'a konuşan Ali Bulaç, bu operasyonların perde arkasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

"SUAT YILDIRIM'A YAPILAN TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ SUÇLAMASI AKILLA İZAH EDİLEMEZ"

 

Dün yapılan operasyonda göz altına alınan 72 yaşındaki Türkiye'nin sayılı tefsir alimlerinden Prof. Dr. Suat Yıldırım'ı uzun yıllardır tanıdığını belirten Ali Bulaç, "Kitaplarından ve fikirlerinden istifade ettiğim biridir. Değerli bir alim olan Suat bey kendi alanında dünyaca otorite sayılır. Kendisine isnat edilen terör örgütü üyeliği suçu akılla izah edilir gibi değil. Bugüne kadar siyasi hiçbir duruşunu veya siyasetle bir ilişkisi olduğunu görmedim." dedi.

 

"DİYANET VE İLAHİYAT CAMİASI ARTIK HER DURUMDA SESSİZ KALIYOR"

 

Suat Yıldırım'ın gözaltına alınmasına Diyanet ve ilahiyat camiasının sessiz kalmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Bulaç, "Diyanet ve ilahiyat camiasının böylesi bir duruma sessiz kalması kabul edilemese de, maalesef artık her durumda sessiz kaldıkları gerçeği gün gibi ortada." diye konuştu.

 

"GÜLEN HAREKETİNE YAPILAN OPERASYONLAR ULUSLARARASI BİR PROJE"

 

Ali Bulaç, Gülen Hareketi'ne yapılan bu tür operasyonların uluslararası bir proje olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi;

 

 "Bu operasyonlar ve Gülen Hareketi'nin maruz kaldığı durum, uluslararası bir projedir ve özellikle Ortadoğu'yu kapsıyor. Ortadoğu'da bir çok cemaat ve İslami hareket böyle bir tasfiye operasyonuna maruz kalıyor."

 

"SIRA DİĞER İSLAMİ HAREKET VE CEMAATLERE DE GELECEK"

 

Açıklamasında bu operasyonların cemaatle sınırlı kalmayacağının altını çizen Ali Bulaç, "Türkiye'de Gülen Hareketi'ne yapılan bu muamele sadece onlarla sınırlı kalmayacak. Sırasıyla bütün İslami hareketler ve cemaatler tasfiye edilmeye çalışılacak. Uluslararası plana göre cemaatlerin marjinalleşmesi ve radikalize edilmesi murad ediliyor olabilir. Sıra hiç şüphesiz diğer cemaatlere de gelecek, zira Bülent Arınç MGK kararlarında 'Legal yapılı illegal yapılar' ifadesinin bir cemaati kapsamadığını kendi beyan etmişti." ifadesini kullandı.

 

KAYNAK: HABERDAR

0 0 2
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    bakış16 Aralık 2015 Çarşamba 12:54 medeniyetlerine tehdit olarak 2ci dünya savaşı ırkçı faşizmi gördüler, sonra 3cü dünya nükleersiz soğuk savaşı kominizmi gördüler, öncü provaları görülen 4cü dünya savaşı dinci radikal islam faşizmini görüyorlar, medeniyetler savaşı öngörüdür tüm devletlerin yezidi şeytani yüzleride vardır ve bu yüzleri bu öngörüyü biryandanda kontrollü gerçekleştirme çalışmalarındadırlar. dünyada kaynak bölgelerini yeniden poker karışı paylaşımı oyunun resetlenerek yeniden kurulumu, islam dünyasında medeniyetler savaşı öncüleri radikal olarak siyasipolitik olarak zaten var, 300 yıldır son 100 yıldır kendilerine batıya haçlı! seferlerinin kinini öfkesini nefretini dikip duruyorlar ve bu kültürleşmiş sistemleşmiş bir vaziyete geldi, dikenlerini açma döneminde... şu dönem kendi içlerinde aşırıcılar siyasipolitikler ılımlılar arasında soğuk sıcak savaş halindedir sonuçlara göre bu medeniyetler savaşının fırtınasının kopma dönemini belirleyecektir...
  • Ziyaretçi
    İzzet Daş13 Aralık 2015 Pazar 19:21 Keşke bu meseleyi 1 sene önce Alparslan KUYTUL Hocaefendi'den dinleseydiniz. Sizin bu gün haber yaptığınız konuyu 1 sene önce Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi bakın nasıl ifade etmişti: https://www.youtube.com/watch?v=QpGrieV39gA
YORUM EKLE

captcha