• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Almanya ve Fransa'dan Kaşıkçı açıklaması

Almanya ve Fransa'dan Kaşıkçı açıklaması
0 0

"Hala hiçbir şey aydınlatılmadı"

20 Ekim 2018 Cumartesi 21:15

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğünün açıklanmasının ardından, hala olayın tam olarak aydınlatılmadığını belirterek, bu konunun aydınlatılmasını talep ettiklerini söyledi.

 

Merkel, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) Thüringen eyalet kongresinde yaptığı konuşmada, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayını "korkunç" olarak niteleyerek, "Hala hiçbir şey aydınlatılmadı. Elbette konunun tam olarak aydınlatılmasını talep ediyoruz'' dedi.

 

Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.


Dışişleri Bakanı Heiko Mass: Açıklamalar yetersiz

 

Dışişleri Bakanı Heiko Maas tarafından Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi olayıyla ilgili yapılan ortak açıklamada, Suudi Arabistan tarafından yapılan açıklamanın yetersiz olduğu belirtildi. Almanya’nın Suudi Arabistan’dan detaylı bir açıklama beklediği kaydedilen açıklamada, “Yaşananları şiddetle kınıyoruz. Suudi Arabistan’dan Cemal Kaşıkçı’nın ölümünün hangi koşullarda gerçekleştiği konusunda şeffaf bir açıklama bekliyoruz” denildi.

 

Bir açıklama da Fransa'dan

 

Almanya 'nın ardından Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin bir açıklama da Fransa'dan geldi. Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Cevapsız kalan çok soru var. Derin soruşturulma yapılmasını istiyoruz. Kaşıkçı cinayetini şiddetle kınıyoruz" dedi.

 

KAYNAK: CUMHURİYET

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha